zamknij stream Stream

Intel Extreme Masters XIII - Katowice Major 2019

Najważniejszy turniej na scenie CS:GO powraca na polską ziemię. Wydarzeniu Intel Extreme Masters XIII – Katowice 2019 nadano rangę Major, co oznacza, że rozgrywki w Spodku staną na jeszcze wyższym poziomie.

Nie oszukujmy się, Intel Extreme Masters w Katowicach jest zdecydowanie najbardziej wyczekiwanym cyklicznym turniejem odbywającym się w Polsce. Tegoroczna edycja została dodatkowo wyróżniona, gdyż zostanie zorganizowana we współpracy z Valve. Okrągły milion dolarów w puli oraz najlepsze zespoły świata na pewno zagrzeją polską publiczność do kibicowania.

Major rozpocznie się od Fazy Pretendentów, która trwać będzie od 13 do 17 lutego. Następnie Faza Legend będzie rozgrywana w dniach od 20 do 24 lutego i po raz pierwszy będzie otwarta dla publiczności. Po nich nastąpi kilkudniowa przerwa i w dniach 28 lutego – 3 marca odbędą się finały w katowickim Spodku.

Podział nagród

Pula nagród Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 wynosi $1,000,000 (USD) i została rozdzielona następująco:

1. miejsce – $ 500 000 (USD)
2. miejsce – $ 150 000 (USD)
3-4. miejsce – $ 70 000 (USD)
5-8. miejsce – $ 35 000 (USD)
9-16. miejsce – $ 8 750 (USD)

Informacje

Spośród szesnastu zespołów wyłonione zostanie osiem drużyn, które awansują do kolejnego etapu – Fazy Legend. Rozgrywki poprowadzone zostaną według systemu szwajcarskiego, czyli drużyny z trzema zwycięstwami otrzymują promocję, zaś te z trzema przegranymi żegnają się z turniejem.

Harmonogram

Lp.DrużynaBilans
1.Renegades3-0
2.NRG Esports3-0
3.Vitality3-1
4.AVANGAR3-1
5.ENCE3-1
6.Ninjas in Pyjamas3-2
7.G2 Esports3-2
8.Cloud93-2
9.Winstrike2-3
10.TYLOO2-3
11.ViCi Gaming2-3
12.FURIA1-3
13.Fnatic1-3
14.Vega Squadron1-3
15.Team Spirit0-3
16.Grayhound0-3

Uczestnicy poprzedniego Majora

Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Fredrik „REZ” Sterner
Sweden Dennis „dennis” Edman
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson
Sweden Faruk „pita” Pita (trener)

Sweden Ninjas in Pyjamas

Ukraine Dmitriy „jR” Chervak
Russian Federation Leonid „chopper” Vishnyakov
Russian Federation Pavel „hutji” Lashkov
Ukraine Igor „crush” Shevchenko
Russian Federation Anton „tonyblack” Kolesnikov
Russian Federation Artem „Fierce” Ivanov (trener)

Russian Federation Vega Squadron

Sweden Freddy „KRIMZ” Johansson
Sweden Jesper „JW” Wecksell
Sweden Richard „Xizt” Landström
Sweden Simon „twist” Eliasson
Sweden Ludvig „Brollan” Brolin
Sweden Jimmy „Jumpy” Berndtsson (trener)

Sweden Fnatic

France Richard „shox” Papillon 
France Alexandre „bodyy” Pianaro 
France Kenny „kennyS” Schrub 
France Lucas „Lucky” Chastang 
France Audric „JaCkz” Jug 
France Damien „maLeK” Marcel (trener)

France G2 Esports

United States Timothy „autimatic” Ta
United States Will „RUSH” Wierzba
Sweden Maikil „Golden” Selim
Sweden Robin „flusha” Rönnquist
France Fabien „kioShiMa” Fiey
United States Jordan „Zellsis” Montemurro (trener)

United States Cloud9

China HaoWen „somebody” Xu
Indonesia Hansel „BnTeT” Ferdinand
Indonesia Kevin „xccurate” Susanto
China YuLun „Summer” Cai
China YuanZhang „Attacker” Sheng
Ukraine Ivan „Johnta” Shevtsov (trener)

China TYLOO

Laureaci Minorów

Kazakhstan Timur „buster” Tulepov
Kazakhstan Aidyn „KrizzeN” Turlybekov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Russian Federation Ali „Jame” Djami
Kazakhstan Bektiyar „fitch” Bahytov
Kazakhstan Dastan „dastan” Akbaev (trener)

Kazakhstan AVANGAR

Ukraine Pavel „COLDYY1”  Veklenko
Russian Federation Dmitry „S0tF1k”  Forostyanko
Russian Federation Vadim „DavCost” Vasilyev
Russian Federation Dmitriy „Dima”  Bandurka
Ukraine Victor „somedieyoung” Orudzhev
Russian Federation Nikolay „Certus”  Poluyanov (trener)

Russian Federation Spirit

Finland Aleksi „allu” Jalli
Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
Finland Jere „sergej” Salo
Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Slaava „Twista” Räsänen (trener)

Finland ENCE eSports

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Vitality

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks” Savage
Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
Australia Jay „liazz” Tregillgas
New Zealand Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Serbia Aleksandar „kassad” Trifunović (trener)

Australia Renegades

Mongolia Erdenetsogt „erkaSt” Gantulga
Australia Chris „dexter” Nong
Australia Oliver „DickStacy” Tierney
Australia Liam „malta” Schembri
New Zealand Euan „sterling” Moore

Australia Grayhound Gaming

United States Jacob „FugLy” Medina
Canada Damian „daps” Steele
United States Vincent „Brehze” Cayonte
Bulgaria Cvetelin „CeRq” Dimitrov
United States Ethan „nahtE” Arnold
United States Chet „ImAPet” Singh (trener)

United States NRG Esports

Brazil Yuri „yuurih” Gomes
Brazil Andrei „arT” Piovezan
Brazil Vinicius „VINI” Figueiredo
Brazil Kaike „kscerato” Cerato
Brazil Rinaldo „AbleJ”  Moda
Brazil Nicholas „guerri” Nogueira (trener)

Brazil FURIA Esports

Russian Federation Kirill „Boombl4” Mikhailov
Lithuania Aurimas „Kvik” Kvakšys
Russian Federation David „n0rb3r7” Danielyan
Russian Federation Georgi „WorldEdit” Yaskin
Russian Federation Jan „wayLander” Rahkonen
Russian Federation Dmitriy „iksou” Mihailichenko (trener)

Russian Federation Winstrike Team

China Zhong „zhokiNg”  Weijie
Hong Kong Cheung „Freeman”  Wing Hei
China Liu „aumaN” Zhihong
China Liang „advent” Zhuo
Malaysia Andrew „kaze”  Khong

China ViCi Gaming

Informacje

Na etapie Fazy Nowych Legend znów jest szesnaście drużyn, a w tym osiem wyłonionych z Fazy Pretendentów oraz osiem, które otrzymały status Legendy na poprzednim Majorze. Po raz kolejny zobaczymy tutaj zmagania w systemie szwajcarskim, gdzie połowa drużyn przejdzie do play-offów.  Ekipy z bilansem 0-3 nie mają zapewnionego udziału w kolejnym Majorze.

Harmonogram

Środa, 20 lutego:

  • 13:00 – Finland ENCE 13:16 Australia Renegades
  • 13:00 – Germany BIG 11:16 France Vitality
  • 14:10 – Ukraine Natus Vincere 16:7 France G2 Esports
  • 14:10 – European Union FaZe Clan 16:4 European Union HellRaisers
  • 15:20 – United States NRG 14:16 Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 15:20 – United States Team Liquid 16:12 Kazakhstan AVANGAR
  • 16:30 – Brazil MIBR 3:16 United States Cloud9
  • 16:30 – Denmark Astralis 16:6 United States compLexity
  • 18:05 – Finland ENCE 12:16 European Union HellRaisers
  • 18:05 – Germany BIG 13:16 France G2 Esports
  • 19:15 – United States NRG 13:16 Kazakhstan AVANGAR
  • 19:15 – Brazil MIBR 16:9 United States compLexity
  • 20:25 – Ukraine Natus Vincere 25:22 France Vitality
  • 20:25 – European Union FaZe Clan 14:16 Australia Renegades
  • 21:35 – United States Team Liquid 16:13 Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 21:35 – Denmark Astralis 16:0 United States Cloud9

Czwartek, 21 lutego:

  • 13:00 – Brazil MIBR 16:12 France G2 Esports
  • 13:00 – European Union FaZe Clan 13:16 Kazakhstan AVANGAR
  • 14:10 – France Vitality 16:14 United States Cloud9
  • 14:10 – Sweden Ninjas in Pyjamas 16:5 European Union HellRaisers
  • 15:20 – Denmark Astralis 2:1 Australia Renegades
  • 15:20 – Finland ENCE 2:1 Germany BIG
  • 18:50 – United States Team Liquid 2:0 Ukraine Natus Vincere
  • 18:50 – United States NRG 0:2 United States compLexity

Piątek, 22 lutego:

  • 13:00 – Australia Renegades 2:1 France Vitality
  • 16:00 – Ukraine Natus Vincere 2:0 Kazakhstan AVANGAR
  • 19:30 – Brazil MIBR 2:0 Sweden Ninjas in Pyjamas

Sobota, 23 lutego:

  • 13:00 – Finland ENCE 2:0 France G2 Esports
  • 16:00 – European Union FaZe Clan 2:1 United States compLexity
  • 19:30 – United States Cloud9 2:0 European Union HellRaisers

Niedziela, 24 lutego:

  • 13:00 – Finland ENCE 2:0 Kazakhstan AVANGAR
  • 16:00 – France Vitality 1:2 Sweden Ninjas in Pyjamas
  • 19:30 – United States Cloud9 0:2 European Union FaZe Clan
Lp.DrużynaBilans
1.Astralis3-0
2.Team Liquid3-0
3.Natus Vincere3-1
4.Renegades3-1
5.MIBR3-1
6.ENCE3-2
7.Ninjas in Pyjamas3-2
8.FaZe Clan3-2
9.Cloud92-3
10.Vitality2-3
11.AVANGAR2-3
12.HellRaisers1-3
13.compLexity1-3
14.G2 Esports1-3
15.NRG0-3
16.BIG0-3

Uczestnicy

Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz 
Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen 
Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth 
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander 
Denmark Emil „Magisk” Reif 
Denmark Danny „zonic” Sørensen (trener)

Denmark Astralis

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Marcelo „coldzera” David
Brazil Epitácio „TACO” de Melo
Brazil João „felps” Vasconcellos
Brazil Wilton „zews” Prado (trener)

Brazil MIBR

Ukraine Ioann „Edward” Sukhariev
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov
Ukraine Mykhailo „kane” Blagin (trener)

Ukraine Natus Vincere

Norway Håvard „rain” Nygaard
Kazakhstan Dauren „AdreN” Kystaubayev
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer
Serbia Janko „Ynk” Paunović (trener)

European Union FaZe Clan

United States Nicholas „nitr0” Cannella
United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
Canada Keith „NAF” Markovic 
United States Jacky „Stewie2K” Yip
United States Eric „adreN” Hoag (trener)

United States Team Liquid

United Kingdom Rory „dephh” Jackson
Canada Peter „stanislaw” Jarguz
United States Shahzeeb „ShahZaM” Khan
Australia Ricardo „Rickeh” Mulholland
United States Jordan „n0thing” Gilbert

United States compLexity

Germany Fatih „gob b” Dayik
Germany Johannes „tabseN” Wodarz
Germany Tizian „tiziaN” Feldbusch
Turkey Can „XANTARES” Dörtkardeş
Germany Johannes „nex” Maget
United Kingdom Owen „smooya” Butterfield (rezerwowy)

Germany BIG

Ukraine Kirill „ANGE1” Karasiow
Hungary Bence „DeadFox” Böröcz
Turkey Özgür „woxic” Eker
Jordan Issa „ISSAA” Murad
Kazakhstan Abay „Hobbit” Khasenov
Ukraine Amiran „ami” Rekhviashvili

European Union HellRaisers

Laureaci poprzedniego etapu

United States Jacob „FugLy” Medina
Canada Damian „daps” Steele
United States Vincent „Brehze” Cayonte
Bulgaria Cvetelin „CeRq” Dimitrov
United States Ethan „nahtE” Arnold
United States Chet „ImAPet” Singh (trener)

United States NRG Esports

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks” Savage
Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
Australia Jay „liazz” Tregillgas
New Zealand Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Serbia Aleksandar „kassad” Trifunović (trener)

Australia Renegades

France Nathan „NBK-” Schmitt
France Dan „apEX” Madesclaire
France Cédric „RpK” Guipouy
France Mathieu „ZywOo” Herbaut
United Kingdom Alex „ALEX” McMeekin
France Rémy „XTQZZZ” Quoniam (trener)

France Vitality

Kazakhstan Timur „buster” Tulepov
Kazakhstan Aidyn „KrizzeN” Turlybekov
Kazakhstan Alexey „Qikert” Golubev
Russian Federation Ali „Jame” Djami
Kazakhstan Bektiyar „fitch” Bahytov
Kazakhstan Dastan „dastan” Akbaev (trener)

Kazakhstan AVANGAR

Finland Aleksi „allu” Jalli
Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
Finland Jere „sergej” Salo
Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Slaava „Twista” Räsänen (trener)

Finland ENCE eSports

United States Timothy „autimatic” Ta
United States Will „RUSH” Wierzba
Sweden Maikil „Golden” Selim
Sweden Robin „flusha” Rönnquist
France Fabien „kioShiMa” Fiey
United States Jordan „Zellsis” Montemurro (trener)

United States Cloud9

France Richard „shox” Papillon 
France Alexandre „bodyy” Pianaro 
France Kenny „kennyS” Schrub 
France Lucas „Lucky” Chastang 
France Audric „JaCkz” Jug 
France Damien „maLeK” Marcel (trener)

France G2 Esports

Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Fredrik „REZ” Sterner
Sweden Dennis „dennis” Edman
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson
Sweden Faruk „pita” Pita (trener)

Sweden Ninjas in Pyjamas

Informacje

Na tym etapie pozostaną sami najlepsi z najlepszych. Osiem zespołów, które otrzymuje status Nowych Legend i mają zagwarantowane miejsce w następnym Majorze. Faza pucharowa rozegrana zostanie według standardowej drabinki pojedynczej eliminacji, zaczynającej się od ćwierćfinałów.

Harmonogram

Czwartek, 28 lutego:

  • 16:00 – Ukraine Natus Vincere 2:0 European Union FaZe Clan
  • 19:50 – United States Team Liquid 0:2 Finland ENCE

Piątek, 1 marca:

  • 16:00 – Brazil MIBR 2:0 Australia Renegades
  • 19:50 – Denmark Astralis 2:0 Sweden Ninjas in Pyjamas

Sobota, 2 marca:

  • 16:00 – Ukraine Natus Vincere 1:2 Finland ENCE
  • 19:50 – Denmark Astralis 2:0 Brazil MIBR

Niedziela, 3 marca:

  • 19:00 – Denmark Astralis vs Finland ENCE

Nowe Legendy

Denmark Nicolai „dev1ce” Reedtz 
Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen 
Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth 
Denmark Lukas „gla1ve” Rossander 
Denmark Emil „Magisk” Reif 
Denmark Danny „zonic” Sørensen (trener)

Denmark Astralis

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Marcelo „coldzera” David
Brazil Epitácio „TACO” de Melo
Brazil João „felps” Vasconcellos
Brazil Wilton „zews” Prado (trener)

Brazil MIBR

Ukraine Ioann „Edward” Sukhariev
Russian Federation Egor „flamie” Vasilyev
Ukraine Oleksandr „s1mple” Kostyliev
Ukraine Daniil „Zeus” Teslenko
Russian Federation Denis „electronic” Sharipov
Ukraine Mykhailo „kane” Blagin (trener)

Ukraine Natus Vincere

United States Nicholas „nitr0” Cannella
United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
Canada Keith „NAF” Markovic 
United States Jacky „Stewie2K” Yip
United States Eric „adreN” Hoag (trener)

United States Team Liquid

Australia Aaron „AZR” Ward
Australia Justin „jks” Savage
Norway Joakim „jkaem” Myrbostad
Australia Jay „liazz” Tregillgas
New Zealand Sean „Gratisfaction” Kaiwai
Serbia Aleksandar „kassad” Trifunović (trener)

Australia Renegades

Finland Aleksi „allu” Jalli
Finland Aleksi „Aleksib” Virolainen
Finland Jere „sergej” Salo
Finland Jani „Aerial” Jussila
Finland Sami „xseveN” Laasanen
Finland Slaava „Twista” Räsänen (trener)

Finland ENCE eSports

Sweden Patrik „f0rest” Lindberg
Sweden Christopher „GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Fredrik „REZ” Sterner
Sweden Dennis „dennis” Edman
Sweden Jonas „Lekr0” Olofsson
Sweden Faruk „pita” Pita (trener)

Sweden Ninjas in Pyjamas

Norway Håvard „rain” Nygaard
Kazakhstan Dauren „AdreN” Kystaubayev
Bosnia and Herzegovina Nikola „NiKo” Kovač
Slovakia Ladislav „GuardiaN” Kovács
Sweden Olof „olofmeister” Kajbjer
Serbia Janko „Ynk” Paunović (trener)

European Union FaZe Clan