Po pełnym emocji spotkaniu G2 Esports pokonało TYLOO i dzięki temu Francuzi awansowali do Fazy Legend. Zawodnicy z Azji byli blisko niespodzianki, lecz w tym momencie przygoda w Katowicach właśnie się zakończyła.

China TYLOO

1

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

piąta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-2

Mirage
(5:10; 11:2)

Dust2
(2:13; 0:3)

Cache
(2:13; 5:3)

France G2 Esports

2

Mirage

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania pistoletówki oraz starcia anty eco przez TYLOO. Następnie G2 Esports zaczęło powoli przejmować inicjatywę i po stronie broniącej nie dawali przeciwnikom większych szans. Francuzi przez kolejne potyczki bardzo dobrze kontrolowali mapę i nie pozwalali na skuteczne ataki przeciwników na obszary bombowe. bodyy w tym meczu pokazywał się ze świetnej strony indywidualnej i to w głównej mierze dzięki niemu Samuraje w pewnym momencie wygrywali 7:2. W końcówce pierwszej połowy Chińczycy jednak zdołali poprawić nieznacznie swój wynik, wskutek czego zmniejszyli oni stratę do rywala do pięciu oczek.

Zmiana stron przyniosła pozytywny wpływ dla TYLOO. Ekipa BnTeTa zdecydowanie odżyła w drugiej części spotkania i powoli, lecz skrupulatnie zbliżała się do G2 Esports. Zawodnicy znad Sekwany nie potrafili znaleźć sposobu na swoich przeciwników, przez co gracze z Azji dopięli swego i zrównali się punktowo z oponentem, a chwile później wyszli po raz drugi na tej mapie na prowadzenie. Ten stan rzeczy już do końca całego starcia się nie zmienił i po niesamowitym powrocie na Mirage Summer i spółka mogła się cieszyć z pierwszego zrobionego kroku w drodze do następnej fazy turnieju.

Dust2

Na drugiej mapie G2 Esports od samego początku chciało zdominować swoich przeciwników. Pierwsze potyczki były jeszcze wyrównane, ponieważ po wygranej pistoletówce Francuzi po chwili ulegli TYLOO. Na ich szczęście posiadający same pistolety Europejczycy odpowiedzieli tym samym i szybko zresetowali swoich oponentów. AttackeR i spółka w szóstej rundzie znowu nawiązała walkę i zdobyła kolejne, drugie oczko na swoje konto ale jak się później okazało, to był ostatni moment, w którym Ci gracze mogli się cieszyć. Zawodnicy znad Sekwany płynnie przemieszczali się po mapie jako terroryści i nie dawali ani chwili spokoju rywalom. To doprowadziło do istnego pogromu, wskutek czego G2 po pierwszej połowie wygrywało miażdżącym wynikiem 13:2.

Zamiana stron nie przyniosła żadnej zmiany w oglądanej grze i ekipa JaCkza po wygraniu pistoletówki szybko domknęła całą mapę nie tracąc w drugiej części spotkania nawet jednego punktu.

Cache

W pistoletówce lepiej zagrało G2 Esports, dzięki czemu mogli oni bez problemu również zwyciężyć w starciu anty eco. Francuzi w potyczce na pełnym wyposażeniu pokazali swoją moc i znowu zrównali z ziemią atak formacji TYLOO. Antyterroryści cały czas powiększali swoją przewagę, a odpowiedź z drugiej strony przyszła dopiero w szóstej rundzie. Chińczycy w pewnym momencie nawet zresetowali ekonomicznie Samurajów, lecz Ci się nie poddali i szybko przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Do końca pierwszej połowy świetna gra ekipy broniącej okraszona niesamowitymi akcjami kennySa i Lucky'ego doprowadziła do pogromu i wyniku 13:2 na korzyść G2 Esports.

Po zmianie stron TYLOO zaczęło się stawiać. Udało im się bowiem zwyciężyć w trzech pierwszych rundach, zawodnicy z Azji mogli powoli się zastanawiać nad powrotem do tego meczu, ale wtedy do akcji wkroczyli Francuzi, którzy na samych pistoletach zdołali skutecznie zaatakować obszar bombowy i zdobyć czternasty punkt. G2 po tym znowu dało swoim przeciwnikom kilka oczek, lecz w odpowiednim momencie skarcili oponentów szybkim atakiem i zakończyli całe widowisko.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.