Po emocjonującym meczu MIBR pokonało G2 Esports i Brazylijczycy są już o krok od awansowania do fazy pucharowej. Ekipa Shoxa będzie musiała teraz walczyć o pozostanie w turnieju.

France G2 Esports

12

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-1

Inferno
(6:9; 6:7)

Brazil MIBR

16

Inferno

Początek spotkania lepiej zaczął się dla MIBR. Brazylijczycy zwyciężyli w pistoletówce, dzięki czemu nie mieli oni również problemu w starciu anty eco. Następnie antyterroryści pokonali swoich oponentów podczas rundy z pełnym wyposażeniem i ekipa Shoxa nadal nie potrafiła przebić się na obszar bombowy. Przełamanie nadeszło wraz z piątą potyczką, kiedy to Francuzi, posiadając cztery pistolety zaskoczyli przeciwników i doprowadzili do wybuchu ładunku. FalleN i spółka nie przejęła się tym zbytnio, ponieważ od razu po tym zresetowali ekonomiczne rywali. Przy wyniku 8:1 dla zespołu z Brazylii coś jednak się zmieniło. G2 Esports zaczęło powracać i dzięki świetnym clutchom 1vs2 oraz 1vs3 w wykonaniu JaCkza i Lucky'ego Samuraje zniwelowali do końca pierwszej połowy stratę do wyłącznie trzech oczek.

W drugiej części spotkania MIBR kontynuowało swoją dobrą grę i znowu od samego startu odskoczyło swoim oponentom dorobkiem punktowym. Mimo tego, że zawodnicy znad Sekwany grali po teoretycznie łatwiejszej stronie, to nie potrafili zagrozić swoim przeciwnikom. G2 po lekkim szoku odnalazło klucz do wygrywania potyczek, udało im się bowiem bardzo szybko doścignąć rywali w ilości oczek. Brazylijczycy w ostatnim momencie przed widmem remisu zdobyli kolejny punkt, a na dodatek po chwili zresetowali ekonomicznie Francuzów i zakończyli cały mecz wynikiem 16:12.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.