Natus Vincere i Vitality zafundowały kibicom najdłuższe dotychczasowe spotkanie w Fazie Legend. Po trzech dogrywkach ze zwycięstwa mogła cieszyć się drużyna dowodzona przez Zeusa.

22

Runda pistoletowa wpadła na konto Natus Vincere po bezproblemowej obronie bombsite'u A. Zawodnicy poradzili sobie także w potyczce anty eco oraz na pierwszym fullu przeciwnika. Vitality skutecznie odpowiedziało dopiero przy stanie 0:5, choć posiadało wtedy same Desert Eagle. Moment później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, po której Francuzi wreszcie zniszczyli finanse wroga, a następnie zmniejszyli stratę do dwóch oczek. Ponadto, po chwili potrafili też błyskawicznie zresetować wroga po jego jednym zwycięstwie. Na tablicy wyników szybko pojawił się remis 7:7, a piętnasta runda była przełamaniem w wykonaniu antyterrorystów. Tym samym, minimalnie prowadzili oni do przerwy 8:7.

Po zmianie stron Natus Vincere zaprezentowało sprawny atak na obszar bombowy B. Moment później zawodnicy odskoczyli już na 11:7, a to dzięki wykorzystaniu lepszego ekwipunku. Vitality zrewanżowało się po uzyskaniu karabinów, lecz spotkał ich błyskawiczny reset. Wtedy ekipa dowodzona przez Zeusa zaczęła pewnie kroczyć po upragniony triumf. Przy tym podejściu powiększyła prowadzenie do 14:8. Z problemami, ale wreszcie zapewniła sobie rundy meczowe przy stanie 15:12. Niespodziewanie, nie wykorzystała żadnej z tych szans, co oznaczało dogrywkę.

Pierwsza część OT minimalnie lepiej poszła Vitality, które osiągnęło wynik 17:16 po stronie broniącej. Taką samą grą w defensywie popisało się Na`Vi. Jak się okazało, dopiero trzecia dogrywka przyniosła ostateczne rozstrzygnięcie. Lepszy okazał się zespół s1mple'a, który wygrał mapę 25:22.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.