Fińska formacja nie zawiodła swoich fanów. allu i spółka bez większych problemów wygrywają w inauguracyjnym spotkaniu Fazy Pretendentów.

Finland ENCE

9

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Nuke
(9:6; 7:4)

Russian Federation Team Spirit

16

Nuke

ENCE wygrało pierwszą pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Rosjanie odpowiedzieli podczas pierwszego fulla, jednak nie zdołali kontynuować sukcesów. Allu i spółka bez problemu poradzili sobie z przeciwnikami grającymi z gorszym ekwipunkiem. Spirit było bardzo blisko do wygrania na wynik 3:2, lecz nie udało im się wykorzystać przewagi liczebnej przy odbiciu górnego obszaru bombowego. Rosjanie poprawili swoje błędy podczas następnego fulla, od razu doprowadzając do wyniku 4:4. Nie udało im się utrzymać przewagi, gdyż po wymianie punktami ENCE przejęło inicjatywę. Finowie dobrze radzili sobie po stronie atakującej, która przez wielu uważana jest za trudniejszą. Zakończyli ją świetną przewagą, zapewne pożądaną przez wielu – 9:6.

Druga pistoletówka również została wygrana przez fiński skład. Jednak tylko gdy Spirit wyposażyło się w pełny ekwipunek, pokazało że również potrafi grać po stronie atakującej, forsując defensywę swoich oponentów trzykrotnie z rzędu. Jednak ENCE pokazało jak powinno przystosowywać się do gry przeciwników. Po tych trzech wpadkach okazali się niemal nieomylni aż do końca meczu, który zakończył się wynikiem 16:10.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.