Pierwszy ćwierćfinał w Katowicach zakończył się zwycięstwem Natus Vincere. Ekipa olofmeistera kończy swoją przygodę na Majorze.

European Union FaZe Clan

0

Faza Pucharowa
IEM Major Katowice 2019
Ćwierćfinał

Inferno
(10:5; 3:11)

Mirage
(6:9; 1:7)

Ukraine Natus Vincere

2

Spotkanie lepiej się rozpoczęło dla Natus Vincere. Ukraińcy nie mieli większego problemu w pierwszych dwóch rundach. W starciu na pełnym wyposażeniu FaZe Clan pokazało swój potencjał i ekipa raina przejęła inicjatywę. Szybko zrównali się punktami, a po chwili wyszli na prowadzenie. Terroryści cały czas nie oddawali kontroli oponentowi, przez co trzeci punkt dla ekipy broniącej wpadł dopiero w jedenastej potyczce. Pod koniec połowy nasi wschodni sąsiedzi jeszcze zniwelowali stratę do pięciu oczek i nadal mieli oni nadzieję na powrót.

Po zmianie stron Na'Vi kontynuowało swoją dobrą grę, dzięki czemu spotkanie było coraz bardziej wyrównane. Po czterech wygranych starciach z rzędu, FaZe się na chwile obudziło, lecz udało im się zagarnąć jedynie dwa punkty dla siebie. Terroryści zbliżali się z każdą następną rundą i europejska formacja zaczęła czuć oddech przeciwników na plecach. W samej końcówce mapy Inferno AdreN i spółka jeszcze podjęła walkę z oponentem, jednakże Natus Vincere bezlitośnie ich zresetowało i wygrało wynikiem 16:13.Pistoletówka oraz starcie anty eco wpadło łupem ekipy FaZe. Następnie Na'Vi na pełnym wyposażeniu zaczęło się odpłacać oponentom i szybko wyszło na prowadzenie. Po stronie broniącej zespół olofmeistera jednak cały czas się nie poddawał i równie szybko doprowadził do remisu. Spotkanie było niezwykle wyrównane, żadna z ekip nie odpuszczała i walczyła na sto procent swoich możliwości. Ukraińcy jako terroryści radzili sobie jednak lepiej niż ich rywale, przez co coraz bardziej powiększali swoją przewagę. Do końca pierwszej połowy formacja z Ukrainy zdołała utrzymać prowadzenie i wygrywali wynikiem 9:6.

Zmiana stron przyniosła początkowo dobre nowiny dla FaZe Clan. Udało im się bowiem zwyciężyć w pistoletówce, lecz od razu po tym zostali oni zresetowani ekonomicznie i Na'Vi znowu przejęło inicjatywę. Terroryści mieli wielkie problemy z przełamaniem obrony oponenta i szansę na zwycięstwo w całym meczu z każdą chwilą się zmniejszały. Do końca Mirage'a europejska drużyna nie dała rady się podnieść i zawodnicy musieli pożegnać się z Majorem.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.