Ninjas in Pyjamas rozgromiło HellRaisers w meczu trzeciej rundy Fazy Nowych Legend. Szwedzi przybliżyli się tym samym do występu w Spodku, ponieważ teraz dzieli ich od tego tylko jedno spotkanie.

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się od pistoletówki wygranej przez Ninjas in Pyjamas, a czterema fragami popisał się w niej REZ. Dwie rundy z przewagą ekwipunku również poszły po myśli antyterrorystów, którzy na fulla rywala szykowali się z rezultatem 3:0. HellRaisers odpowiedziało dopiero przy stanie 0:4, jednak moment później zostało zresetowane. Wtedy Szwedzi ponownie uzyskali lepszą sytuację ekonomiczną i mogli powiększać prowadzenie. Przy tym podejściu zapewnili już sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. Co więcej, to nie był koniec dominacji. F0rest i spółka radzili sobie z przeciwnikiem w każdym przypadku, nawet przy mniejszej liczbie osób w obronie. Międzynarodowy skład przerwał tę passę w rundzie nr 13, lecz po raz kolejny spotkał się z natychmiastowym przełamaniem. Ostatnie starcie dopełniło kapitalną grę NiP, które ostatecznie gromiło oponenta do przerwy 13:2.

Po zmianie stron HellRaisers sięgnęło po pistoletówkę, a znacznie przyczynił się do tego woxic, ponieważ podczas obrony bombsite'u A wyeliminował czterech wrogów. Potyczka anty eco oraz pierwszy full w tej połowie były kontynuacją dobrej gry antyterrorystów. Niespodziewanie, drużyna ze Szwecji odpowiedziała chwilę później, choć nie posiadała pełnego wyposażenia. Wtedy nie miała już problemu z zakończeniem spotkania, wygrywając je 16:5.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.