Szwedzkie drużyny nie radzą sobie z Winstrike podczas Majora w Katowicach. Najpierw wyższość Rosjan musiało uznać fnatic, teraz słabsze okazało się Ninjas in Pyjamas. WorldEdit i spółka są o krok od awansu do kolejnego etapu.

Sweden Ninjas in Pyjamas

6

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-1

Train
(3:12; 3:4)

Russian Federation Winstrike

16

Train

Runda pistoletowa bez większych problemów została zdobyta przez Winstrike. Rosjanie powtórzyli sukces w potyczce z lepszym wyposażeniem i na fulla rywala szykowali się z prowadzeniem 2:0. Ninjas in Pyjamas zrewanżowało się właśnie po zakupie karabinów, lecz potrzebowało do tego clutcha 1 vs 2 f0resta. Na nieszczęście Szwedów, spotkali się oni z natychmiastowym resetem. Później także mieli spore problemy, przede wszystkim z kolejnymi błyskawicznymi przełamaniami w wykonaniu oponenta. Dobra gra w defensywie sprawiła, że przy wyniku 8:3 WorldEdit wraz z kolegami byli już pewni zwycięstwa połowy. Ponadto, ekipa ze Skandynawii wciąż popełniała błędy, między innymi nie wygrywając sytuacji 5 vs 2 w rundzie nr 14. Winstrike było bezlitosne i triumfowało w tej części Traina 12:3.

Po zmianie stron NiP popisało się udanym odbiciem bombsite'u A. Radość Szwedów potrwała trochę dłużej, ponieważ poradzili sobie również na rundzie anty eco i na pierwszym fullu przeciwnika. Rosyjski skład cały czas podkładał jednak ładunek, co pozwalało na kolejne zakupy, a te przyniosły pożądany efekt przy stanie 12:6. Od tego momentu terroryści spokojnie szli po swoje, ostatecznie wygrywając 16:6.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.