TYLOO kompletnie zdeklasowało Cloud9 w drugim meczu na IEM Major Katowice 2019. Formacja z Azji przybliżyła się tym samym do awansu do Fazy Nowych Legend.

United States Cloud9

3

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

druga runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-0

Overpass
(3:12; 0:4)

China TYLOO

16

Overpass

TYLOO wygrało pistoletówkę, po tym jak skutecznie obroniło się przed atakiem rywala na bombsite B. Starcie anty eco było formalnością i Azjaci szykowali się na fulla z dwupunktowym prowadzeniem. Cloud9 odpowiedziało po zakupie karabinów, choć do zwycięstwa potrzebowało clutcha 1 vs 2 w wykonaniu flushy. Jedna porażka postawiła ekonomię ekipy BnTeTa w nieciekawej sytuacji, lecz nie przeszkodziło jej to w skutecznym rewanżu. Po takim zwycięstwie antyterroryści zaczęli dominować na serwerze i powiększać swoją przewagę. Amerykanie wyglądali bezradnie, za to ich oponent był pewny wygrania połowy przy wyniku 8:1. Dopiero wtedy C9 pokazywało minimalnie lepszego counter-strike'a, lecz nie potrafiło zdobyć dwóch punktów z rzędu. Ostatecznie, rezultatem końcowym pierwszej części mapy było 12:3 na korzyść TYLOO.

Po zmianie stron azjatycka formacja przybliżyła się do triumfu po wygraniu pistoletówki. Następne rundy potwierdziły znakomitą dyspozycję drużyny, która bez większych problemów zwyciężyła spotkanie 16:3.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.