Ninjas in Pyjamas zagra w Spodku w ćwierćfinale IEM Major Katowice 2019. Szwedzi zapewnili sobie awans po zwycięstwie nad Vitality i uzyskali status Legend pierwszy raz od czasu MLG Columbus 2016.

Sweden Ninjas in Pyjamas

2

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

piąta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-2

Cache
(11:4; 5:3)

Overpass
(4:11; 4:5)

Mirage
(14:1; 2:6)

France Vitality

1

Cache

Spotkanie rozpoczęło się od pistoletówki wygranej przez Ninjas in Pyjamas. Vitality nie czekało na fulla i odpowiedziało już moment później, kiedy clutchem 1 vs 3 popisał się RpK. Niespodziewanie, francuska formacja również dała się błyskawicznie przełamać. Wtedy Szwedzi zakończyli już tę krótką serię wymian i na dłużej przejęli inicjatywę. Dali się pokonać tylko przy stanie 4:1, lecz i po tej porażce od razu wrócili na właściwą ścieżkę. Terroryści nie mieli pomysłu na przedarcie się przez obronę wroga. F0rest i spółka pewnie kroczyli po korzystny rezultat i szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. Jak się okazało, odpowiedź Vitality nadeszła dopiero w rundzie nr 15, co oznaczało wynik 4:11 na ich niekorzyść.

Po zmianie stron Francuzi wygrali pistoletówkę, a czterech oponentów wyeliminował w niej ZywOo. Dwukrotne powtórzenie sukcesu zmniejszyło ich stratę do czterech oczek, lecz wtedy też zakończyły się ich udane obrony. Od stanu 11:7 Ninjas in Pyjamas ponownie dominowało na serwerze i cały czas przybliżało się do triumfu. Do końca mapy drużyna nie straciła już żadnego punktu, dzięki czemu zwyciężyła 16:7.

Overpass

Starcie na Overpassie rozpoczęło się od dwupunktowego prowadzenia Ninjas in Pyjamas po skutecznych atakach w pistoletówce i rundzie anty eco. Vitality zrewanżowało się przeciwnikowi od razu po zakupie pełnego ekwipunku. Francuzi wkroczyli na zwycięską ścieżkę i od tego momentu dominowali nad oponentem. W przypadku jego zwycięstwa potrafili go też natychmiastowo resetować. Świetna postawa w obronie sprawiła, że drużyna NBK- szybko zapewniła sobie zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:3. Końcówka także poszła po jej myśli, dzięki czemu do przerwy prowadziła 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto Vitality. Terroryści na tym nie poprzestali i spokojnie dokładali kolejne punkty, przybliżając się tym samym do zwycięstwa. Szwedzi byli bezradni, a ich rywal szybko zdobył jedenaście rund mapowych. Dopiero wtedy w szeregi Francuzów wdarły się niewielkie problemy, lecz dość szybko je zażegnali i po wykorzystaniu piątej szansy mogli cieszyć się z wygranej 16:8.

Mirage

Ninjas in Pyjamas podniosło się po porażce na Overpassie i znakomicie rozpoczęło potyczkę na Mirage'u. Po myśli Szwedów szła każda runda, nawet gdy musieli oni sobie radzić w clutchach. Kapitalna postawa po stronie broniącej sprawiła, że byli oni pewni zwycięstwa połowy, a co więcej, zachowali przy tym czyste konto. Vitality odpowiedziało na tę dominację dopiero przy stanie 0:9. Na niewiele się to zdało, ponieważ Francuzi spotkali się z błyskawicznym resetem. Od tej chwili ekipa GeT_RiGhTa ponownie dominowała, co zakończyło się pogromem 14:1 do przerwy.

Druga pistoletówka została zdobyta przez Vitality, a zespół poradził sobie również w starciu anty eco i na pierwszym fullu. Na tym nie poprzestał i potknął się dopiero po zdobyciu siódmego punktu. Wtedy NiP zapewniło sobie osiem szans na zwycięstwo. Wykorzystało pierwszą okazję, dzięki czemu mogło cieszyć się z triumfu 16:7 i upragnionego statusu Legend.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.