NRG jest drugą drużyną, która zapewnia sobie awans do Fazy Legend. TYLOO posiada jeszcze dwie szanse na wywalczenie sobie uczestnictwa w kolejnym etapie turnieju.

United States NRG

2

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-0

Inferno
(6:9; 10:5)

Mirage
(10:5; 6:8)

China TYLOO

0

Inferno

NRG rozpoczynając po stronie atakującej wygrało pistoletówkę oraz kolejną rundę. TYLOO nie dało sobie rady w pierwszym fullu, oddając bardzo cenne punkty swoim przeciwnikom. Chińczycy znajdowali się  po teoretycznie łatwiejszej stronie – antyterrorystów, jednak nie potrafili przełożyć na swoją korzyść. Amerykańska formacja pokazała jak bardzo zdeterminowana jest w drodze po awans do Fazy Legend. Pierwszy punkt na konto BnTeTa i spółki wpadł dopiero w siódmej rundzie i był to zdecydowanie punkt na przełamanie złej passy. Cała przewaga NRG stopniała w mgnieniu oka, a pierwsza połowa zakończyła się przewagą azjatyckiego składu 6:9.

Druga pistoletówka również wpadła na konto NRG, co pozwoliło im najpierw doprowadzić do wyrównania, a następnie objąć prowadzenie. TYLOO ponownie obudziło się dopiero po straceniu pięciu punktów. O przebiegu końcówki spotkania mogła zadecydowała sytuacja jeden na czterech, w której znalazł się BnTeT. Indonezyjski zawodnik wyeliminował trzech oponentów, stając przed okazją wygrania tej rundy, lecz zgubiła go presja czasu na podłożenie bomby. Jednak zreflektował się on w kolejnej rundzie, w której jego drużyna borykała się z problemami finansowymi, a Ferdinand wygrał clutcha jeden na dwóch. To doprowadziło do wyniku 12:14, jednak Chińczycy nie utrzymali prowadzenia i ostatecznie przegrali to spotkanie wynikiem 16:14.

Mirage

Druga mapa rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. NRG po wygranej pistoletówce całkowicie przejęło inicjatywę w spotkaniu, doprowadzając do wyniku 5:0. Wtedy TYLOO przełamało złą passę i zaczęło odrabiać straty. Niedługo później zobaczyliśmy wynik 6:4, głównie dzięki świetnej akcji somebody'ego, który jedną serią wyeliminował trzech oponentów podczas jednego z ataków. Na tej mapie Chińczycy nie zdołali w tak łatwy sposób nadrobić strat. Brehze błyszcząc na tej mapie, zdobywając ponad 20 fragów w pierwszej połowie, zapewnił swojej drużynie wynik 10:5 przed zmianą stron.

TYLOO wygrało drugą pistoletówkę, powiększając swoje szanse na comeback w tym spotkaniu. Jednak tylko gdy Amerykanie kupili lepszy ekwipunek, przejęli inicjatywę w spotkaniu. BnTeT i spółka nie mogli znaleźć sposobu na skuteczną obronę obszarów bombowych. Pierwszy punkt z pełnym ekwipunkiem zdobyli dopiero na wynik 15:8. Ponownie był to punkt na przełamanie, który rozpoczął dobrą passę. Jednak skład z Dalekiego Wschodu wziął się za odrabianie strat zdecydowanie zbyt późno. Jedno potknięcie zakończyło ich marzenie o szybkim awansie do Fazy Legend.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.