AVANGAR jest kolejnym zespołem, który zapewnił sobie awans do Fazy Nowych Legend na Majorze w Katowicach. Kazachowie osiągnęli ten cel po pokonaniu TYLOO w meczu czwartej rundy.

Cache

Początek starcia na Cache'u należał do AVANGAR, które świetnie wyglądało po stronie atakującej. W pierwszych rundach zawodnicy z Kazachstanu łatwo radzili sobie z rywalem, nawet kiedy ten posiadał pełne wyposażenie. TYLOO przerwało tę serię przeciwnika dopiero przy stanie 0:6, a znacznie przyczynił się do tego AttackeR, który zdobył cztery eliminacje. Ta próba przełożyła się jednak na tylko dwa punkty zdobyte przez Azjatów. Szybka odpowiedź Jame'a i spółki pozwoliła im uzyskać ekonomiczną przewagę. Po należytym wykorzystaniu jej terroryści zapewnili sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:2. Końcówka tej części mapy przebiegła już pod dyktando podopiecznych Johnty. Świetna gra w obronie dała zwycięstwo w pięciu ostatnich rundach, a to z kolei oznaczało rezultat 7:8 do przerwy.

Po zmianie stron TYLOO doprowadziło do remisu, a starcie anty eco pozwoliło im osiągnąć przewagę pierwszy raz w tym meczu. Potyczka na fullu była kontynuacją tej passy, ponieważ Azjaci wygrali po clutchu 1 vs 2 w wykonaniu xccurate'a. Skuteczny rewanż AVANGAR nadszedł, kiedy na tablicy wyników widniało 8:11. Jedno zwycięstwo pozwoliło Kazachom przejąć inicjatywę. Najpierw wyrównali oni stan spotkania, po czym sukcesywnie przybliżali się do triumfu. Przed zapewnieniem sobie rund mapowych oddali zaledwie jeden punkt. Moment później wykorzystali pierwszą z trzech szans, wygrywając 16:12.

TYLOO bez większych problemów sięgnęło po rundę pistoletową oraz starcie z lepszym ekwipunkiem. AVANGAR odpowiedziało po zakupie karabinów, choć z sytuacji 5 vs 2 musieli do końca drżeć o pozytywne zakończenie. Moment później Kazachowie wyrównali, a następnie byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden. Dopiero po nich jedna z ekip znaczniej przejęła inicjatywę. Był to zespół z regionu CIS, który po świetnej serii w defensywie zapewnił sobie wygranie połowy przy stanie 8:4. Końcówka także poszła mu minimalnie lepiej, dzięki czemu do przerwy prowadził 10:5.

Druga pistoletówka wpadła na konto AVANGAR. TYLOO zdecydowało się na force'a w rundzie nr 17, lecz nie przyniosło to pożądanego efektu. Co więcej, nawet na fullu Azjaci nie byli w stanie odeprzeć ataku wroga. Kazachowie byli bezbłędni, a to przełożyło się na aż dziesięć punktów meczowych. Wtedy w ich szeregi wdarły się kłopoty, które próbował wykorzystać skład BnTeTa. Antyterroryści podjęli próbę comebacku, a ta od początku wyglądała obiecująco. Radzili oni sobie z każdą ofensywną próbą oponenta, przez co różnica między obiema stronami cały czas się zmniejszała. W trakcie powrotu uśmiechało się też do nich szczęście, jak w przypadku rozbrojenia bomby w smoke'u przy stanie 13:15. Jak się okazało, AVANGAR przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w trzydziestej rundzie i ostatecznie mogło cieszyć się z triumfu 16:14.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.