Cloud9 uzupełniło listę uczestników Fazy Legend na IEM Major Katowice 2019. Drużyna z Ameryki Północnej wywalczyła awans po starciu z Winstrike, gdzie szczególnie na drugiej mapie rywal sprawił jej sporo problemów.

Nuke

Początek spotkania przyniósł dwupunktowe prowadzenie Winstrike, po tym jak zawodnicy skutecznie zaatakowali rywala w pistoletówce i starciu anty eco. Cloud9 odpowiedziało od razu po zakupie pełnego ekwipunku i na dłużej przejęło inicjatywę. Remis był tylko pierwszym sukcesem zespołu z Ameryki Północnej, natomiast później budował on swoją przewagę. Rosjanie przerwali tę serię w rundzie nr 8, jednak zostali natychmiastowo zresetowani. Taki scenariusz powtórzył się jeszcze przy stanie 4:8 na niekorzyść ekipy WorldEdita. Autimatic i spółka znakomicie wykorzystywali te błędy oponenta, co dało im wysokie prowadzenie 11:4 do przerwy.

Po zmianie stron Cloud9 kontynuowało dobrą grę, a kioShiMa popisał się clutchem 1 vs 2 w pistoletówce. Na pierwszego fulla przeciwnika Amerykanie szykowali się z przewagą dziewięciu oczek. Wtedy nadszedł rewanż Winstrike, które próbowało nawiązać kontakt z wrogiem. Jak się okazało, stać ich było na zdobycie tylko trzech rund. Od wyniku 13:7 terroryści spokojnie kroczyli po zwycięstwo i ostatecznie wygrali 16:7.

Overpass

Cloud9 wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, jednak moment później popełniło spory błąd i dało się pokonać rywalowi posiadającemu o wiele słabsze wyposażenie. Rosjanie uniknęli tej pomyłki, dzięki czemu przed fullem odskoczyli na 3:1. Właśnie po zakupie karabinów byliśmy świadkami odpowiedzi w wykonaniu Cloud9. Terroryści odzyskali korzystny rezultat, a co więcej, przy stanie 4:4 błyskawicznie zresetowali swojego przeciwnika. Wykorzystanie przewagi ekonomicznej pozwoliło im powiększyć prowadzenie do 7:4. Końcówka należała już do zawodników broniących, którzy sięgnęli po cztery ostatnie rundy i minimalnie wygrali tę połowę 8:7.

Druga pistoletówka została zdobyta przez Winstrike. Po chwili drużyna ponowiła swój sukces, choć potrzebowała do tego clutcha 1 vs 2 Boombl4. Obraz meczu zmienił się po uzyskaniu przez C9 pełnego ekwipunku, bowiem Amerykanie od razu zaczęli przeważać na serwerze. Radzili sobie z każdą ofensywną próbą rywala, co szybko przybliżało ich do zwycięstwa. Porażka nadeszła dopiero po zdobyciu siedmiu rund z rzędu – przy stanie 14:10. Rosjanie uzyskali wtedy lepszą ekonomię i podjęli próbę comebacku. Solidna gra w ataku sprawiła, że podejście zakończyło się powodzeniem, a gracze przenosili się na dogrywkę.

Pierwsza część OT poszła minimalnie lepiej Cloud9, które osiągnęło prowadzenie 17:16 po stronie broniącej. Moment później Amerykanie byli już nie do powstrzymania i zakończyli Overpassa triumfem 19:16.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.