Po niesamowicie emocjonujących dwóch mapach ENCE zaskoczyło praktycznie wszystkich i pokonało faworyzowane Team Liquid. Amerykanie odpadają z Majora już w Ćwierćfinale.

Finland ENCE

2

Faza Pucharowa
IEM Major Katowice 2019
Ćwierćfinał

Mirage
(8:7; 8:4)

Inferno
(5:10; 10:5) (4:1)

United States Team Liquid

0

Mecz rozpoczął się od wygranych dwóch pierwszych rund przez ekipę ENCE. Następnie Team Liquid na pełnym wyposażeniu odpowiedziało dobrą obroną obszaru bombowego, przez co Amerykanie powoli zaczęli przejmować inicjatywę. Po czterech wygranych starciach z rzędu przez formację NAFa terroryści obudzili się i szybko doprowadzili do remisu, a po chwili wyszli znowu na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy obie drużyny szły łeb w łeb, lecz to Finowie mogli się cieszyć minimalnym prowadzeniem 8:7.

Zmiana stron to początkowa dobra gra nitr0 i spółki, lecz po dwóch wygranych przez nich potyczkach, szczęście się skończyło. ENCE z każdą następną chwilą grało lepiej i to było widać na serwerze. Liquid kompletnie sobie nie radziło po stronie atakującej przez co wygrana przez europejską formację była coraz bardziej prawdopodobna. Mimo świetnych akcji indywidualnych w wykonaniu NAFa jego drużyna musiała uznać wyższość rywali.Druga mapa początkowo lepiej zaczęła się dla Team Liquid, ponieważ udało im się zwyciężyć w pistoletówce, lecz ENCE zdołało odpowiedzieć już w kolejnym starciu, przez co Amerykanie momentalni stracili inicjatywę na rzec ich oponentów. Finowie byli nie ustępliwi, każda potyczka była niezwykle wyrównana. Ekipa TwistZza powoli jednak się zbliżała do rywali, po dłuższej chwili na tablicy wyników mogliśmy obserwować remis, a następnie prowadzenie graczy zza Oceanu. Formacja Allu zaczęła się gubić co brutalnie wykorzystywali ich oponenci. Bardzo szybko zaczęli zdobywać kolejne oczka, oddalając się tym samym przeciwnikom. Do końca pierwszej połowy antyterroryści byli bezradni i przegrywali wynikiem 5:10.

Zmiana stron zadziałała motywującą na Finów. Od razu bowiem rzucili się w pogoń i powoli, lecz skrupulatnie zmniejszali swoją stratę do drużny przeciwnej. W pewnym momencie coś jednak pękło. Ekipa z Finlandii przestała przedzierać się przez obronę antyterrorystów wskutek czego Team Liquid przejęło inicjatywę i po zdobyciu siedmiu punktów z rzędu byli o krok od zakończenia tej mapy, ale w ostatnim momencie po niesamowitym powrocie ENCE doprowadziło do overtime'u.

Dogrywce towarzyszyły niesamowite emocje. Po pięciu dodatkowych rundach ENCE pokonało Team Liquid i dzięki temu Finowie dostają się do półfinałów.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.