FURIA przez wielu wskazywana była jako możliwy czarny koń turnieju w Katowicach. W spotkaniu z Ninjas in Pyjamas nie pokazali swojego potencjału, dość wysoko przegrywając swoje pierwsze spotkanie na Majorze.

Sweden Ninjas in Pyjamas

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Mirage
(12:3; 4:3)

Brazil FURIA

6

Zawodnicy z Brazylii nie poradzili sobie podczas pistoletówki. Odpowiedzieli zaraz po zakupie pełnych ekwipunków, lecz szybko zostali zdominowani przez Ninjas in Pyjamas. GeT_RiGhT i spółka co rundę skutecznie detonowali jeden z obszarów bombowych, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Druga runda na konto Panter wpadła dopiero na wynik 7:2, po tym jak ableJ świetnie poradził sobie z obroną rampy. Jednak reprezentanci Ameryki Południowej nie mogli pochwalić się wieloma sukcesami w pierwszej połowie. Jako antyterroryści zapewnili sobie wyłącznie trzy punkty, całkowicie ulegając swoim oponentom.

Druga pistoletówka wpadła na konto graczy FURII, dzięki czemu nie zmniejszyli swojego margines błędu do minimum. Jednak tylko gdy Szwedzi wyposażyli się w pełne ekwipunki, ustawili żelazną defensywę. Brazylijczycy nie zdążyli znaleźć sposobu na jej sforsowanie, przez co spotkanie zakończyło się już wynikiem 16:6.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.