Po niezwykle wyrównanym spotkaniu G2 Esports wychodzi zwycięsko i zalicza udany start na Majorze. Vega Squadron bliska była niespodzianki ale koniec końców Rosjanie muszą obejść się smakiem.

Russian Federation Vega Squadron

14

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Cache
(9:6; 5:10)

France G2 Esports

16

Cache

Początek spotkania należał zdecydowanie do G2 Esports. Francuzi rozprawili się z oponentami w pierwszych trzech pojedynkach, dzięki czemu już od samego startu mieli dobrą zaliczkę. Vega Squadron mimo tego się nie zraziła i wzięła sprawy w swoje ręce. Rosjanie zaczęli odrabiać straty i to po chwili udało im się w stu procentach, ponieważ powoli rozpoczęli oddalanie się nawet od swoich rywali z wynikiem. Ekipa Shoxa po przebudzeniu się zdobyła kolejne trzy oczka na swoje konto, ale ostatni głos przed końcem pierwszej połowy należał do crusha i spółki, dzięki czemu zakończyli oni ją wynikiem 9:6.

Po zmianie stron G2 Esports znowu zaliczyło dobry start, przez co po chwili zdobyli punkt kontaktowy. Rosjanie na pełnym wyposażeniu pokonali dobrym ustawieniem „Samurajów” i znowu chwilowo odskoczyli w tablicy wyników. Zawodnicy znad Sekwany jednak nadal nie odpuszczali i znowu rzucili się w pogoń za Vega Squadron. Spotkanie od tamtego momentu było niezwykle wyrównane. Żadna z drużyn nie pozwalała przeciwnej na zbytnią swobodę na mapie. W tej szybkiej wymianie potyczek widać było również doświadczenie G2 Esports i to właśnie im udało się koniec końców zamknąć te spotkanie wynikiem 16:14.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.