Winstrike sprawiło sporą niespodziankę w drugiej rundzie Fazy Pretendentów na IEM Katowice. Rosjanie poradzili sobie z fnatic, co oznacza, że szwedzka drużyna ma obecnie bilans 0-2.

16

Początek spotkania przyniósł dwupunktowe prowadzenie Winstrike, które poradziło sobie z atakami przeciwnika w pistoletówce i starciu anty eco. W rundzie nr 3 ofensywa fnatic na bombsite B zakończyła się powodzeniem, dzięki czemu drużyna otworzyła dorobek punktowy. Na jej nieszczęście, rewanż rywala był błyskawiczny. Moment później przewaga ekonomiczna pozwoliła Rosjanom odskoczyć na trzy oczka. Co więcej, kolejne zakupy Szwedów również nie przełożyły się na sukces. WorldEdit i spółka doskonale radzili sobie na mapie, a to szybko zapewniło im zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. Bezlitosne wykorzystywanie błędów i natychmiastowe przełamania pomału zamieniały wynik w pogrom. Ostatecznie, końcowym rezultatem tej części Traina było 13:2 na korzyść Winstrike.

Po zmianie stron fnatic zmniejszyło stratę do dziewięciu oczek, a to dzięki wygraniu pistoletówki i rundy anty eco. Potyczka z karabinami także wpadła na konto przegrywających Szwedów. Na tym nie poprzestali i podjęli próbę comebacku, która początkowo wyglądała optymistycznie. Przerwanie ich serii nastąpiło przy wyniku 9:13, kiedy Boombl4 popisał się kapitalnym clutchem 1 vs 3. Moment później na koncie Rosjan pojawiło się sześć punktów meczowych. Wykorzystali oni trzecią szansę, wygrywając 16:11.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.