TYLOO w swoim pierwszym meczu sprawiło nie lada niespodziankę, ponieważ zawodnicy tej formacji bez większego problemu rozprawili się z Team Vitality. Francuzi początku w Katowicach nie mogą uznać za udany.

France Team Vitality

8

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Inferno
(7:8; 1:8)

China TYLOO

16

Inferno

Mecz rozpoczął się od świetnej indywidualnej akcji Summera, który wyeliminował wszystkich oponentów, wygrywając przy tym w sytuacji 1vs4. TYLOO nie zmarnowało tej szansy i szybko doprowadziło do trzy punktowej przewagi. Team Vitality po zakupie pełnego ekwipunku zaczęło się budzić i Francuzi powoli zaczęli odrabiać straty do rywala. Po kilku potyczkach na tablicy wyników obserwowaliśmy remis, ale nie na długo, ponieważ zawodnicy z Azji pokazywali się ze znacznie lepszej strony, dzięki czemu to oni wygrywali większość pojedynków, przez co pierwszą połowę zwyciężyli wynikiem 8:7.

Zmiana stron przyniosła kompletną dominację ze strony TYLOO. Ekipa BnTeTa po stronie broniącej bardzo dobrze radziła sobie z atakami terrorystów, dzięki czemu kolejne oczka wpływały właśnie na ich konto. Gracze znad Sekwany nie potrafili przebić się przez mur w wykonaniu AttackeRa i spółki, przez co pierwszy ich punkt wpadł dopiero przy wyniku 15:7 i była to jak się chwilę później okazało runda na otarcie łez, bo Azjaci szybko zakończyli całe spotkanie.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.