Po długich oczekiwaniach na pierwszy mecz AVANGAR jako mały faworyt tego starcia zawodzi i to Renegades zalicza pierwszą wygraną w Fazie Pretendentów.

AVANGAR Kazakhstan

8

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Train
(6:9; 2:7)

Australia Renegades

16

Train

W potyczce na pistoletach z lepszej strony pokazało się Renegades. Antyterroryści dobrze przeczytali intencje oponentów, dzięki czemu bez problemu wyszli na prowadzenie. W starciu anty eco Liazz popisał się świetnymi umiejętnościami strzeleckimi i w pojedynkę wyeliminował wszystkich przeciwników. Następnie AVANGAR szybko doprowadziło do remisu w tym spotkaniu, ale Australijczycy nie przejęli się tym zbytnio, ponieważ znowu szybko odskoczyli Kazachom, tym razem na trzy oczka. Terroryści pod koniec pierwszej połowy ratowali jeszcze wynik i dzięki temu zniwelowali stratę punktową do wyłącznie trzech punktów, co dawało im nadal sporę nadzieję na powrót.

Zmiana stron nie zmieniła zbytnio przebiegu gry. Renegades nadal starało się dominować mecz, a ich przeciwnicy musieli ofiarnie ratować się, przed dobrymi wejściami ekipy atakującej. Po drugiej pistoletówce Gratisfaction i spółka zaczęła jeszcze bardziej powiększać swoją przewagę i dopiero w rundzie na pełnym wyposażeniu AVANGAR postawiło wystarczający opór, by zdobyć kolejny punkt. Niestety dla nich szybko zostali zresetowani ekonomicznie i Australijczycy znowu byli na fali wygrywając następne starcia. Do końca spotkania ekipie KrizzeNa nie udało się już zagrozić oponentom i musieli uznać wyższość formacji jkaema.