ViCi Gaming ku zaskoczeniu większości widzów bez najmniejszego problemu pokonało Cloud9. Amerykanie przez tę porażkę jutro będą grać w meczu o pozostanie w Katowicach.

United States Cloud9

6

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-1

Inferno
(4:11; 2:5)

Vici Gaming logo

China ViCi Gaming

16

Inferno

W pistoletówce ViCi Gaming wyrwało zwycięstwo, dzięki temu mogło bez większego problemu przejąć inicjatywę. W starciu na pełnym wyposażaniu Cloud9 udało się zaskoczyć swoich oponentów, ale to nie dało zbyt wiele, ponieważ szybko zostali zresetowani ekonomicznie. Chińska ekipa na mapie Inferno wyglądała o wiele lepiej, przez co cały czas to ona była na fali i powoli powiększała swoją przewagę. Amerykanie kilka razy skutecznie stawiali czoła oponentom i za każdym razem nie potrafili utrzymać swojej dobrej gry, dzięki czemu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla formacji broniącej.

Po zmianie stron „Chmurki” odniosły zwycięstwo w pistoletówce, co na początku mogło zwiastować powrót przez nic do tego spotkania ale jednak już w rundzie anty eco ViCi Gaming zaskoczyło oponentów, przez co znowu przejęło inicjatywę. Cloud9 kompletnie sobie nie radziło w tym meczu, a ekipa Freemana to w stu procentach wykorzystała i z łatwością zakończyła to widowisko.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.