BIG jest pierwszym zespołem, który żegna się z Fazą Nowych Legend na katowickim Majorze. Niemiecki zespół musiał uznać wyższość ENCE i drogę na kolejny turniej tej rangi rozpocznie od Minora.

Dust2

Początek meczu całkowicie należał do BIG, które za każdym razem radziło sobie z linią obrony rywala. ENCE nie potrafiło powstrzymać oponenta, nawet pomimo posiadania pełnego ekwipunku. Znakomita gra w ataku sprawiła, że Niemcy szybko bezproblemowo dokładali punkty na swoje konto. Ta passa zapewniła im też zwycięstwo połowy przy stanie 8:0. Dopiero wtedy fińska formacja rzuciła się do odrabiania strat, co przez pewien czas wyglądało obiecująco. Ostatecznie, stać ją było na wygranie pięciu rund, natomiast dwie ostatnie padły łupem tabseNa i spółki. To przełożyło się na rezultat 10:5 przed zmianą stron.

Po przerwie byliśmy świadkami kolejnego okresu dominacji Niemców. Podobnie jak w poprzedniej części, teraz również nie pozwalali oni przeciwnikowi dojść do głosu. Blisko było przy wyniku 14:5, jednak wtedy XANTARES zdobył cztery eliminacje w sytuacji 2 vs 4 i zapewnił swojej ekipie aż dziesięć punktów mapowych. Moment później mogła ona już cieszyć się z triumfu 16:5.

Na drugiej mapie początek wyglądał bardzo podobnie do Dust2. Po wygraniu pistoletówki i rund z lepszym wyposażeniem BIG zdołało się rozpędzić i zdominować tę część spotkania. ENCE odpowiedziało na tę serię, kiedy na tablicy wyników widniało 0:7. Wtedy Finowie nieco przejęli inicjatywę na serwerze, dzięki czemu cały czas zmniejszali dystans do antyterrorystów. Tym razem ich próba wyglądała jeszcze lepiej niż na poprzedniej lokacji, bowiem od stanu 0:7 doprowadzili do rezultatu 7:8 po pierwszej połowie.

BIG wygrało drugą pistoletówkę po sprawnym ataku, a wygranie starcia anty eco powiększyło ich przewagę do trzech oczek. Pierwszy full poszedł po myśli ENCE, lecz po chwili drużyna spotkała się z natychmiastowym resetem. Od tego momentu Niemcy należycie wykorzystywali lepszą sytuację ekonomiczną i nieco przybliżyli się do triumfu. Dopiero przy stanie 8:13 byliśmy świadkami przebudzenia fińskiego składu. Solidna postawa w defensywie sukcesywnie zmniejszała jego stratę. Po długiej walce wreszcie osiągnęli oni remis na poziomie 14:14. Jak się okazało, passa trwała już do końca spotkania, co dało ekipie allu zwycięstwo 16:14.

Overpass

Na decydującej mapie to ENCE przejęło inicjatywę na początku, dzięki czemu wreszcie zaliczyło dobry start spotkania. BIG nie radziło sobie w ataku, a skuteczną odpowiedź w ich wykonaniu zobaczyliśmy dopiero w rundzie nr 7. Niemcy zdobyli przy tym podejściu trzy oczka, lecz to wszystko, na co było ich stać. Fińska formacja dobrze radziła sobie w grze obronnej, dzięki czemu szybko zapewniła sobie zwycięstwo połowy. Końcówka również poszła po jej myśli, co przed zmianą stron dało rezultat 11:4.

Druga pistoletówka wpadła na konto BIG, które dwukrotnie powtórzyło sukces w potyczkach z przewagą ekwipunku. ENCE wróciło na właściwe tory po zakupie karabinów. Niespodziewanie, Finowie tylko raz zaprezentowali jeszcze skuteczny atak, a moment później potknęli się przeciwko rywalowi grającemu z nieco słabszym wyposażeniem. Niemcy podjęli próbę wyrównania, jednak nie zdołali tego dokonać. Terroryści udanie przedarli się przez defensywę wroga, a to z kolei zapewniło im pięć rund meczowych. Po chwili zawodnicy mogli już cieszyć się z triumfu 16:10.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.