ENCE dołącza do TYLOO z bilansem 2-0 w Fazie Nowych Pretendentów. Finowie zaprezentowali swoje możliwości i w meczu drugiej rundy łatwo poradzili sobie z G2 Esports.

Finland ENCE

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

druga runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-0

Overpass
(13:2; 3:4)

France G2 Esports

6

Overpass

Pistoletówka została zdobyta przez ENCE, po tym jak Aleksib poradził sobie z shoxem w sytuacji 1 vs 1. Podłożenie bomby pchnęło Francuzów do zakupów, które przyniosły pożądany efekt w postaci skutecznego rewanżu. Moment później byliśmy świadkami kolejnej wymiany jeden za jeden. Od stanu 2:2 Finowie przerwali tę krótką serię i znacznie przejęli inicjatywę. Dominacja na serwerze zapewniła jej zwycięstwo pierwszej połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:2. Co więcej, to nie był koniec kapitalnej gry po stronie broniącej. Jak się okazało, trwała ona już do końca tej części Overpassa, dzięki czemu ENCE prowadziło do przerwy 13:2.

Druga pistoletówka wpadła na konto G2 Esports, po czym drużyna wygrała też rundę anty eco. Zwycięstwo podczas pierwszego fulla mogło dać Francuzom nadzieję na comeback, lecz chwilę później ENCE zaprezentowało skutecznego force'a. Później Finowie dokończyli dzieło i stracili już tylko jeden punkt, wygrywając tym samym 16:6.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.