Po trzymapowym pojedynku Ninjas in Pyjamas pokonało ekipę Vega Squadron i tym samym Szwedzi wyeliminowali Rosjan z Majora. GeT_RiGhT i spółka jutro staną przed meczem o wszystko.

Sweden NiP

2

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

czwarta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-2

Overpass
(5:10; 10:5) (2:4)

Train
(10:5; 6:1)

Mirage
(6:9; 10:4)

Russian Federation Vega Squadron

1

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla NiPu. Szwedzi szybko wygrali pistoletówkę oraz dwie następne potyczki, zdobywając od razu dobrą zaliczkę punktową. Następnie Vega Squadron na pełnym wyposażeniu zaczęła pokazywać, że nie będzie tu chłopcem do bicia. Rosjanie powoli, lecz skrupulatnie powiększali swoją przewagę nad rywalem. Po stronie broniącej nie pozwalali oponentom na konstruowanie ataków na obszary bombowe, przez co pod koniec pierwszej połowy znacznie oddalili się Szwedom wygrywając po pierwszej części wynikiem 10:5.

Zmiana stron nie przyniosła początkowo zmiany gry. Rekiny cały czas dążyły do zamknięcia tego spotkania i byli tego bardzo blisko, ponieważ po chwili na tablicy wyników oglądaliśmy wynik 15:7. Wtedy jednak coś się zmieniło, GeT_RiGhT i spółka zaczęła lepiej się bronić, dzięki czemu strata cały czas się zmniejszała. Gdy wszyscy myśleli już, że za chwile przechodzimy na kolejną mapę Ninjas in Pyjamas, głównie za sprawą świetnie spisującego się f0resta oraz REZa doprowadziło do dogrywki wygrywając osiem rund z rzędu.

W niespodziewanej dogrywce graczom ze Skandynawii nie udało się zamknąć całej mapy, wskutek czego Vega Squadron dopięła swego i zwyciężyła w całym starciu na Overpassie wynikiem 19:17.

Train

W starciu na pistoletach z lepszej dyspozycji pokazał się chopper i spółka, aczkolwiek to nie dało im zbyt wiele, ponieważ chwile później zostali zresetowani ekonomicznie przez NiP i na moment to Szwedzi przejęli inicjatywę. Na moment, ponieważ po dwóch wygranych potyczkach przez ekipę dennisa Vega Squadron znowu zaczęła zdobywać oczka na swoje konto. Przy wyniku 5:3 dla Rosjan znowu jednak nadeszło przełamanie. Legendarna organizacja znalazła sposób na ataki przeciwników i dzięki temu to oni byli na fali. Udało im się zwyciężyć w siedmiu następnych rundach i przed zamianą stron zdobyć dziesięć oczek.

Druga część starcia na Trainie nie przyniosła większych zmian. Ninjas in Pyajams szybko odniosło dwa zwycięstwa i mimo tego, że Rosjanie pokonali przeciwników podczas potyczki z pełnym wyposażeniem, to Szwedzi zresetowali oponentów i bez problemu wygrali drugą mapę.

Train

Początek ostatniej mapy był niezwykle wyrównany. Żadna z ekip nie pozwalała drużynie przeciwnej na żadną swobodę, przez co byliśmy świadkami ciągłych resetów ekonomicznych i zwycięstw z samymi pistoletami. Pierwszą formacją, która się z tego wyłamała to NiP, GeT_RiGhT i spółka zdobyła cztery punkty na swoje konto. Dobra dyspozycja wynikała głównie z indywidualnej formy Lekr0 i f0resta, którzy zdobywali ważne zabójstwa otwierające. Końcówka pierwszej połowy to jednak świetna gra Vegi Squadron. Rosyjski zespół postawił prawdziwy mur na obszarach bombowych i ostatnie sześć starć wpadło właśnie na jego dorobek punktowy.

Ostatnia zamiana stron w tym spotkaniu początkowo lepiej zaczęła się dla Rekinów ale szybko zostali oni zresetowani ekonomicznie, przez co Ninjas in Pyjamas przejęło inicjatywę. Antyterroryści kontynuowali swoją świetną grę, a ekipa crusha kompletnie sobie nie radziła z atakami na obszary bombowe i faworyci przed tym spotkaniem bez większego problemu dokończyli całe widowisko eliminując tym samym oponentów z Majora.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.