Początek spotkania był bardzo wyrównany ale z biegem meczu NRG pokazało, że w pierwszej fazie turnieju jest jednym z faworytów do awansowania dalej.

United States NRG

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Nuke
(7:8; 9:1)

Russian Federation Winstrike

9

Nuke

Początek spotkania należał do NRG, które po wygraniu pistoletówki nie miało większych problemów również podczas starcia anty eco. Na pełnym wyposażeniu Winstrike udało się zaskoczyć swojego oponenta, przez co zdobyło punkt kontaktowy, ale Amerykanie bardzo szybko się zreflektowali i zresetowali ekonomicznie antyterrorystów. Dzięki przewadze w funduszach ekipa dapsa wyszła na pięciopunktowe prowadzanie, ale niestety dla zawodników tej formacji taka kolei rzeczy nie potrwała zbyt długo, ponieważ Rosjanie po lekkim szoku zaczęli odrabiać tę stratę i po chwili doprowadzili do remisu. Końcówka pierwszej połowy była niezwykle wyrównana ale to Winstrike koniec końców minimalnie wyszło na przód z punktami.

Po zmianie stron było widać, że NRG jest poddenerwowane tym, że nie dominuje w tym spotkaniu i zawodnicy drużyny z Ameryki za wszelką cenę chcieli to zmienić. Winstrike po stronie atakującej nie potrafiło znaleźć żadnego sposobu na świetną obronę przeciwników. Dopiero po siedmiu rundach wygranych z rzędu przez CeRqa i spółkę nasi wschodni sąsiedzi się obudzili i zdobyli pierwsze oczko na swoje konto. To było jednak troszeczkę za późno, ponieważ lada moment oglądaliśmy już cieszących się graczy NRG po wygranym meczu.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.