NRG nie radzi sobie w Fazie Nowych Legend na IEM Major Katowice. Zespół z Ameryki Północnej przegrał spotkanie z AVANGAR i teraz każdy kolejny mecz może być jego ostatnim.

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się od pistoletówki wygranej przez AVANGAR. Podłożenie bomby pchnęło jednak NRG do zakupu ekwipunku, a to z kolei dało im pierwszy punkt. Niespodziewanie, Kazachowie równie szybko zrewanżowali się przeciwnikowi. Wtedy też zakończyli oni tę krótką serię wymian i przed pierwszym fullem wroga powiększyli prowadzenie do 4:1. Co więcej, potyczka z karabinami była kontynuacją tej passy. Jame wraz z kolegami byli niemalże nie do powstrzymania, dzięki czemu przy stanie 8:2 już zapewnili sobie zwycięstwo połowy. Dominacja została przerwana dopiero w końcówce, kiedy to Amerykanie sięgnęli po dwie ostatnie rundy, co zmniejszyło ich stratę do 4:11.

Po przerwie NRG wygrało pistoletówkę oraz jedną potyczkę anty force. AVANGAR dwukrotnie podłożyło w tych starciach bombę i runda nr 18 już poszła po ich myśli. Gorszy ekwipunek nie podłamał antyterrorystów, którzy szybko zrewanżowali się wrogowi. Wtedy podjęli oni próbę zmniejszenia dystansu do przeciwnika. Znakomicie im to wychodziło i wreszcie dominacja przełożyła się na remis 13:13. Dopiero utrata korzystnego wyniku zmotywowała drużynę z Kazachstanu. W decydującym momencie okazała się ona lepsza, dzięki czemu sięgnęła po zwycięstwo 16:13.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.