Pierwszy dzień Fazy Legend na IEM Katowice 2019 zakończył się triumfem Team Liquid. Amerykańska formacja poradziła sobie z Ninjas in Pyjamas, dzięki czemu znalazła się o krok od awansu do play-offów.

(9:6; 7:7)

Sweden Ninjas in Pyjamas

13

Overpass

Początek spotkania należał do Team Liquid, które odpierało ataki przeciwnika, nawet kiedy ten posiadał karabiny. Ninjas in Pyjamas przerwało tę serię rywala w rundzie nr 6. Powtórzenie sukcesu nieco zniszczyło ekonomię amerykańskiego zespołu, lecz jedną broń zachował nitr0. Jak się okazało, trudno było o lepsze wykorzystanie tego AK-47, bowiem zawodnik zdobył ace'a, przy którym popisał się też clutchem 1 vs 2. Po takim zwycięstwie antyterroryści byli na fali i szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy. Od wyniku 2:8 Szwedzi podjęli walkę o zmniejszenie straty i udało im się osiągnąć rezultat 6:9 przed zmianą stron.

Na początku drugiej części Overpassa Ninjas in Pyjamas kontynuowało dobrą grę i wreszcie doprowadziło do remisu 9:9. Co więcej, f0rest i spółka potrafili również odskoczyć na dwa oczka. Wtedy Liquid nieco wzięło się w garść, a solidna postawa w ataku przynosiła punkty. Wynik cały czas oscylował jednak w granicach remisu i oba zespoły do końca walczyły o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie, to Amerykanie okazali się lepsi, a rezultatem końcowym było 16:13.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.