Vega Squadron wykonało comeback w drugiej połowie, zdobywając pierwsze zwycięstwo na Intel Extreme Masters Major Katowice 2019.

14

Vega Squadron rozpoczęło to spotkanie od wygrania pistoletówki oraz kolejnej potyczki. Spirit nie poradziło sobie podczas swojego pierwszego fulla, lecz dzięki wielu eliminacjom mogli pozwolić sobie na przekupienie broni w kolejnej rundzie. To odpłaciło się zdobytym punktem oraz zresetowaniem ekonomii przeciwnika. DavCost i spółka zgarnęli aż pięć punktów z rzędu, obejmując prowadzenie w pierwszej połowie. Po bardzo wyrównanej walce zaraz przed zmianą stron, to właśnie oni okazali się minimalnie lepsi, kończąc występ w antyterrorystach z ośmioma rundami na koncie.

Rekiny przegrały drugą pistoletówkę wpadając w coraz większe tarapaty. Na pierwszą odpowiedź zdobyli się dopiero na wynik 8:12, zaś dziewiąty punkt dla swojego zespołu wywalczył jR, wygrywając sytuację dwóch na jednego. Jednak ten świetny popis indywidualnych umiejętności przełożył się na późniejszą dobrą dyspozycję reszty drużyny. Vega Squadron sukcesywnie odrabiało straty, wciąż mieszcząc się w marginesie błędu wypracowanym w pierwszej połowie. Spirit nie potrafiło znaleźć sposobu na zatrzymanie swoich przeciwników, przez co musieli uznać ich wyższość przegrywając wynikiem 16:14.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.