Już w pierwszym spotkaniu turnieju IEM Major Katowice 2019 spotykamy się z nie lada niespodzianką. ViCi Gaming okazuje się lepsze od fnatic, pokonując Szwedów na mapie Overpass.

Sweden fnatic

9

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Overpass
(6:9; 3:7)

Vici Gaming logo

China ViCi Gaming

16

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania pistoletówki prze ViCi Gaming. fnatic nie poradziło sobie podczas kolejnej potyczki, ani po przekupieniu broni. W czwartej rundzie zdecydowali się na force'a, zdołali uzbroić ładunek wybuchowy, lecz nie udało im się go obronić. Za każdym razem chińska formacja ponosiła potężne straty ekonomiczne, przez co mimo wygranych borykali się z gorszym ekwipunkiem. Przez co porażka na 1:4 spowodowała u nich grę z samymi pistoletami w następnej defensywie. Chwilę później Szwedzi przegrali sytuację trzech na jednego, przegrywając wyłącznie na żyjącego adventa. Drugi punkt na konto fnatic wpadł dopiero na wynik 2:8. Od tego momentu KRiMZ i spółka zaczęli odrabiać straty. Udało im się odbić od dna i ostatecznie zakończyli pierwszą połowę wynikiem 6:9.

Po zmianie stron ViCi wygrało pistoletówkę oraz kolejną potyczką. fnatic poradziło sobie w pierwszym fullu, zdobywając dwa punkty z rzędu, lecz później ponownie stracili inicjatywę w meczu. Chińczycy dokładnie wiedzieli w jaki sposób atakować obszary bombowe aby zaskakiwać swoich oponentów. JW i spółka całkowicie nie radzili sobie po stronie antyterrorystów, kończąc pierwsze spotkanie porażką 9:16.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.