Natus Vincere jest kolejnym zespołem, który wywalczył awans do play-offów IEM Major Katowice 2019. S1mple i spółka poradzili sobie z AVANGAR w meczu czwartej rundy, dzięki czemu wystąpią w Spodku.

Dust2

Początek spotkania od razu przyniósł świetne zagranie, ponieważ w pistoletówce clutchem 1 vs 3 popisał się Jame. Moment później jego drużyna dwukrotnie wykorzystała lepsze wyposażenie, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. Od czasu pierwszego fulla to Natus Vincere zdecydowanie przejęło inicjatywę. Antyterroryści szybko zdecydowali się na grę z dwoma snajperkami i doskonale zdawało to egzamin. Wyrównanie na poziomie 3:3 było tylko początkiem drogi ekipy Zeusa. Dominacja sprawiła, że przy tym podejściu zapewniła ona sobie zwycięstwo połowy. Dopiero runda nr 12 przyniosła rewanż Kazachów, lecz na niewiele się to zdało, bowiem zostali oni natychmiastowo zresetowani. Następnie Na`Vi spokojnie dokończyło tę część Dust2, wygrywając ją 11:4.

Po zmianie stron AVANGAR zaprezentowało skuteczne odbicie bombsite'u B w pistoletówce. Przez podłożenie ładunku s1mple i spółka zdecydowali się na zakupy, a to przyniosło pożądany efekt. Po chwili zobaczyliśmy jeszcze jedną wymianę jeden za jeden, natomiast później Natus Vincere zdominowało rozgrywkę. Zespół nie zszedł z właściwej ścieżki już do końca, co oznaczało triumf 16:6.

Natus Vincere wygrało pistoletówkę po stronie atakującej i sięgnęło również po rundę z przewagą ekwipunku. AVANGAR otworzyło dorobek punktowy po zakupie pełnego wyposażenia. Jedno zwycięstwo pozwoliło im przejąć inicjatywę, dzięki czemu to oni budowali swoje prowadzenie. Świetna gra w defensywie obnażała brak pomysłów terrorystów, natomiast Kazachowie znaleźli się w niezłym położeniu. Okres dominacji został przerwany dopiero przy stanie 7:3. Końcówka należała już do składu Edwarda, który wykorzystywał każdą możliwą okazję do zdobycia punktu. Jak się okazało, nie zszedł z właściwej ścieżki już do końca, dzięki czemu wygrywał do przerwy 8:7.

Druga pistoletówka wpadła na konto AVANGAR, lecz chwilę później zespół dał się pokonać rywalowi grającemu force'a. Od tego momentu antyterroryści łatwo radzili sobie z ofensywnymi próbami wroga, oddając mu tylko pojedyncze fragi. Niespodziewanie, Kazachowie odpowiedzieli przy stanie 8:12, choć nie posiadali wtedy pełnego ekwipunku. Po tym zobaczyliśmy wymiany jeden za jeden, a następnie Na`Vi przybliżało się już do triumfu. Najpierw drużyna zapewniła sobie cztery szanse na zwycięstwo. Wykorzystała pierwszą okazję i wygrała Traina 16:11.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.