Zawodnicy G2 Esports mimo tego, że nawiązali walkę w pierwszej połowie, to nie starczyło im już sił po zmianie stron i Natus Vincere bez większego problemu pokonało Francuzów na mapie Inferno.

France G2 Esports

7

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Inferno
(6:9; 1:7)

Ukraine Natus Vincere

16

Inferno

Na początku spotkania Natus Vincere zwyciężyło w pistoletówce i pomimo tego, że nasi wschodni sąsiedzi polegli podczas force'a oponentów, to pewni siebie odpowiedzieli tym samym, resetując przy okazji rywala. G2 Esports nawiązało znowu walkę po dłuższej chwili, zdobywają kolejne dwa oczka na swoje konto, ale s1mple i spółka cały czas nie odpuszczała i znowu odzyskała inicjatywę. Antyterroryści mimo tego, że momentami oddawali punkty przeciwnikom to cały czas kontrolowali całe starcie, udawało im się utrzymywać bezpieczną przewagę i dzięki temu pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla ekipy broniącej.

Po zmianie stron Ukraińska formacja szybko zwyciężyła w pistoletówce oraz w rundzie anty eco, przez co znacząco odskoczyła swoim oponentom. W potyczce na pełnym wyposażeniu G2 również nie podołało i musiało uznać wyższość przeciwników. Podopieczni Edwarda jako terroryści radzili sobie świetnie i dzięki temu bez większego problemu zakończyli szybko cały mecz, wygrywając wynikiem 16:7

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.