Fnatic żegna się z Majorem w Fazie Pretendentów. Szwedzi w meczu eliminacyjnym nie poradzili sobie z G2, które wywalczyło szansę na awans do kolejnego etapu.

Sweden fnatic

1

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

czwarta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-2

Mirage
(11:4; 5:4)

Dust2
(6:9; 2:7)

Overpass
(4:11; 1:5)

France G2 Esports

2

Mirage

G2 Esports bez większych problemów odbiło bombsite w pistoletówce, lecz już moment później dało się pokonać rywalowi, kiedy ten grał force'a. Fnatic uniknęło tej pomyłki, dzięki czemu przed fullem oponenta odskoczyło na 3:1. Co więcej, nawet karabiny nie pomogły Francuzom w powrocie na właściwą ścieżkę. Rewanż shoxa i spółki nadszedł przy stanie 1:5, jednak zespół tylko raz powtórzył swój sukces. Od tego momentu szwedzka formacja ponownie przejęła inicjatywę. Przy tym podejściu zapewniła sobie zwycięstwo połowie na poziomie 8:3. Końcówka również poszła jej minimalnie lepiej, co oznaczało prowadzenie 11:4 do przerwy spotkania.

Po zmianie stron G2 Esports rzuciło się do odrabiania strat. W marzeniach o powrocie na pewno pomogło wygranie pistoletówki oraz rundy z lepszym wyposażeniem. Pierwszy full był natomiast kontynuacją tej serii. Fnatic przebudziło się, kiedy na tablicy wyników widniało 11:8, a ponadto, zrobiło to tracąc zaledwie jedną broń. Wtedy Szwedzi zaczęli bezproblemowo radzić sobie z ofensywnymi próbami wroga. Jak się okazało, potrafili dokończyć mecz bez żadnego potknięcia, wygrywając 16:8.

Dust2

G2 Esports podniosło się po porażce na Mirage'u i znakomicie rozpoczęło wybraną przez siebie mapę. Francuzi od początku narzucili swoje warunki, na które rywal nie miał recepty. Świetna seria zawodników broniących została przerwana dopiero w siódmej rundzie. Moment później zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden, a podczas niej fnatic popisało się skutecznym forcem. Takie zwycięstwo podbudowało Szwedów i rzucili się oni do odrabiania strat. Początek comebacku mógł zwiastować nawet osiągnięcie korzystnego rezultatu, jednak w końcówce połowy kennyS wraz z kolegami sięgnęli po dwa punkty, wygrywając ostatecznie połowę 9:6.

Druga pistoletówka wpadła na konto G2 Esports. Fnatic zdecydowało się na force'a i wydawało się, że przyniesie on pożądany efekt. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Lucky, który kapitalnie ugrał clutcha 1 vs 4. Od tego momentu francuski skład zaczął szybko przybliżać się do końcowego triumfu. Szwedów stać było na tylko dwie skuteczne odpowiedzi, co nie uchroniło ich to przed porażką 8:16.

Overpass

Fnatic wygrało pistoletówkę, lecz G2 zaskoczyło swoich oponentów podczas kolejnej potyczki. Ekonomia Szwedów legła w gruzach, dzięki czemu shox i spółka zyskali kilka łatwych punktów. Jednak Fnatic całkowicie nie mogło odnaleźć się po zakupieniu pełnych ekwipunków. Drużyna prowadzona przez Xizta wydawała się być przygotowana pod względem taktycznym, mieli pomysł na grę, lecz w większości przypadków nie wyrabiali jeśli chodzi o umiejętności strzeleckie. Często jeden zawodnik „trójkolorowych” potrafił przechylić szalę zwycięstwa na konto swojego zespołu. Samuraje oddali drugi punkt dopiero na wynik 2:9, głównie przez to, że KRiMZ wziął ciężar gry na swoje barki. Fnatic zakończyło pierwszą połowę wyłącznie z 4 rundami na koncie.

Po zmianie stron pistoletówka została wygrana przez G2. Fnatic odpowiedziało podczas swojego pierwszego fulla, lecz Francuzi zaskoczyli ich podczas force'a, co zniszczyło wszelkie szanse Szwedów na powrót do tego meczu. Decydująca mapa zakończyła się wynikiem 5:16.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.