Astralis na samo zakończenie dnia uporało się z MIBR, przez co już jutro będziemy mogli ich obserwować w Katowicach podczas wielkiego finału.

Brazil MIBR

0

Faza Pucharowa
IEM Major Katowice 2019
Półfinał

Overpass
(9:6; 5:10)

Inferno
(6:9; 1:7)

Denmark Astralis

2

Początek spotkania należał do Astralis. Wygrali oni bowiem pistoletówkę, dzięki czemu również nie mieli większego problemu w starciu anty eco. W pierwszej potyczce na pełnym wyposażeniu Duńczycy nadal nie chcieli odpuszczać i cały czas kontrolowali przebieg meczu. Przełamanie nadeszło w piątej rundzie, kiedy to dzięki dobrej obronie obszaru bombowego MIBR zdobyło swój premierowy punkt. Widać było że Brazylijczycy poczuli wiatr w żagle i zaczęli powoli przejmować inicjatywę na Overpassie. Terrorystom udawały się ataki, przez co kolejne oczka wpadały właśnie na ich konto. Ekipa broniąca zaczęła się gubić, co bezlitośnie wykorzystywali ich przeciwnicy. Do końca pierwszej połowy formacja z Ameryki Południowej kontynuowała swoją bardzo solidną grę, wskutek czego wygrywali 9:6.

Po zmianie stron Astralis znowu okazało się lepsze w pistoletówce i po następnych dwóch starciach mogliśmy obserwować na ekranach remis. Zespół z Brazylii widząc to chciał zareagować, lecz po oddaleniu się rywalom na jedno oczko, zostali zresetowani ekonomicznie i drużyna ze Skandynawii wyszła na prowadzenie. FalleN i spółka w końcówce próbowała doczłapać się do szesnastego punktu, jednakże na samym finiszu to aktualnie najlepsza ekipa na świecie wygrała.Początek drugiej mapy to znowu dobry start w wykonaniu Astralis. Duńczycy byli niezłomni i nieustępliwi, nie pozwalali swoim oponentom na nawet chwilę spokoju i z każdą następną rundą przewaga Europejczyków się powiększała. Przełamanie Brazylijczyków nadeszło w szóstej potyczce. Od razu po tym poszli za ciosem i zaliczyli swoją drugą wygraną na Inferno. Magisk i spółka odpowiedziała trzema zdobytymi oczkami. Pod koniec pierwszej połowy ekipa z Brazylii mocniej przycisnęła przeciwną i zakończyła z wynikiem 6:9.

Zmiana stron to kolejna wygrana pistoletówka przez Astralis. Zespół z Danii wygrał również w starciu anty eco, lecz poległ na pełnym wyposażeniu. Nie przejęli się tym zbytnio, ponieważ po chwili zresetowali ekonomicznie ich i znowu kontrolowali przebieg meczu. Antyterroryści dalej wybijali z rytmu terrorystów i dzięki temu zakończyli całe widowisko na swoją korzyść.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.