Po niezwykle emocjonującym spotkaniu FaZe Clan utrzymało swoje szanse na awans do play-offów Majora. Europejska drużyna pokonała compLexity w meczu czwartej rundy i jutro powalczy o upragniony status Legend.

European Union FaZe Clan

2

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

czwarta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-2

Cache
(4:11; 4:5)

Mirage
(9:6; 7:5)

Dust2
(7:8; 9:6)

United States compLexity

1

Cache

Początek spotkania należał do compLexity, które wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, a następnie powtórzyło sukces w starciu anty eco i na pierwszym fullu rywala. FaZe Clan odpowiedziało rywalowi, kiedy na tablicy wyników widniało 0:4. Na nieszczęście Europejczyków, tylko raz zaprezentowali oni jeszcze udaną obronę. Później byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden, po której Amerykanie znów przejęli inicjatywę. Świetna postawa szybko zapewniła im zwycięstwo połowy, a co więcej, przy stanie 9:4 zdołali jeszcze raz natychmiastowo zresetować oponenta. Dzięki temu spokojnie sięgnęli po dwie ostatnie rundy, wygrywając tę część Cache'a 11:4.

Po zmianie stron FaZe Clan rzuciło się do odrabiania strat. Zespół zdobył pistoletówkę i z małymi problemami dwukrotnie wykorzystał lepsze wyposażenie. Wydawało się, że wygranie pierwszego fulla pomoże jeszcze bardziej zmniejszyć dystans do przeciwnika, jednak przy wyniku 8:11 compLexity popisało się skutecznym forcem. Takie zwycięstwo musiało zmotywować amerykańską formację, ponieważ zaczęła ona szybko przybliżać się do triumfu. Jak się okazało, zawodnicy nie mieli już kłopotów z zakończeniem spotkania i zwyciężyli je 16:8.

Mirage

Mapa rozpoczęła się od dwupunktowego prowadzenia FaZe Clan. Niespodziewanie, w drugim z tych starć zespół poniósł ogromne straty, ponieważ rywal odebrał mu wszystkie bronie. Chwilę później compLexity wykorzystało tę sytuację, a w scenariuszu 2 vs 5 kapitalnie poradzili sobie ShahZaM oraz n0thing. Amerykanie bezproblemowo zdobyli też dwie następne potyczki. Po chwili zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden. Następnie europejska drużyna wreszcie przejęła inicjatywę na dłużej. Przy tym podejściu sięgnęła aż po sześć rund z rzędu, co dało spokojny rezultat na poziomie 9:5. Dopiero na koniec antyterroryści się przebudzili, a konkretnie stanislaw, który popisał się acem i dopisał szósty punkt na koncie swojej ekipy.

Druga pistoletówka poszła po myśli compLexity, a dwukrotne powtórzenie sukcesu lepszego ekwipunku oznaczało remis 9:9. Wtedy FaZe Clan zdecydowało się zagrać force'a i przyniosło to pożądany efekt. Od tego momentu Europejczycy pewnie kroczyli po zwycięstwo. Mieli tylko jedną chwilę słabości, lecz po przegraniu dwóch rund zapewnili sobie wreszcie cztery szanse na zakończenie meczu. Wykorzystali pierwszą z tych okazji i wygrali Mirage'a 16:11.

Dust2

CompLexity wygrało pistoletówkę na decydującej mapie, lecz moment później dało się pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. FaZe Clan uniknęło pomyłki, dzięki czemu mogło powiększyć prowadzenie. Amerykanie przerwali tę serię przy stanie 1:4. Wymiana jeden za jeden nie przeszkodziła im w przejęciu inicjatywy na dłużej. Pierwsza próba przyniosła już terrorystom wyrównanie na poziomie 5:5. Po utracie korzystnego wyniku europejski skład wziął się w garść i dołożył do swojego dorobku kolejne dwa oczka. Na jego nieszczęście, rywal miał jeszcze lepszą końcówkę, co dało mu niewielkie prowadzenie 8:7 do przerwy.

Po zmianie stron compLexity sięgnęło po pistoletówkę. Starcie anty eco było formalnością i na fulla oponenta Amerykanie szykowali się z trzypunktową przewagą. Od czasu starcia z pełnymi ekwipunkami to FaZe Clan wróciło na właściwą ścieżkę. Zespół błyskawicznie przejął inicjatywę i dominował na serwerze. Wyrównanie było dopiero początkiem tej drogi, bowiem później odskoczył on też na 13:10. Jak się okazało, właśnie na sześciu oczkach zakończyła się jego seria. Amerykanie wrócili do gry i tym razem zobaczyliśmy kilka udanych obron w ich wykonaniu. Na tablicy wyników widniało 13:14 na niekorzyść NiKo i spółki, lecz przebudzili się oni w najważniejszym możliwym momencie. Sięgnęli po trzy ostatnie rundy, wygrywając tym samym 16:14.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.