AVANGAR ponownie zaskakuje wygrywając z FaZe Clan w trzeciej rundzie Fazy Legend. Kazachski skład znajduje się o krok od awansu do fazy pucharowej.

Kazakhstan AVANGAR

16

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-1

Mirage
(8:7; 8:6)

European Union FaZe Clan

13

Mirage

AVANGAR błyskawicznie zdobyło dwie eliminacje w pistoletówce, przez co trójka zawodników FaZe Clan zdecydowało się na zachowywanie broni i dwóch zestawów rozbrajania. Mimo dodatkowego ekwipunku, europejskiej formacji nie udało się odpowiedzieć podczas kolejnej potyczki. GuardiaN i spółka byli o krok od odpowiedzi w piątej rundzie, po tym jak odparli atak na obszar bombowy B. Nie spodziewali się jednak aż dwóch przeciwników zachodzących ich od flanki kuchnią, przez co kazachski skład doprowadził do wyniku 5:0. Dopiero w następnej rundzie FaZe przerwało serię przegranych i wystarczyły dwie wygrane aby zmusić oponentów do grania z gorszym wyposażeniem. Przez nieudaną podsadzkę pod oknem ze strony qikerta Kazachy zaliczyli kolejną porażkę. Gdy tablica wyników wyświetliła wynik 5:5, buster postanowił wziąć ciężar gry na swoje barki. Szybkie wejście w rozpylony granat dymny w łączniku całkowicie zaskoczył jego przeciwników, dzięki czemu AVANGAR utrzymało prowadzenie. FaZe jeszcze kilkukrotnie próbowało obalić swoich rywali z pozycji lidera, jednak nie udało im się to aż do końca pierwszej połowy.

GuardiaN w drugiej pistoletówce w piękny sposób ustrzelił trzech rywali, zapewniając swojej drużynie prowadzenie. AVANGAR wygrało swojego pierwszego fulla, lecz ponieśli potężne straty, ponieważ przy życiu pozostał im wyłącznie jeden zawodnik. Na ich szczęście przeprowadzili fenomenalną obronę obszaru bombowego B, utrzymując stabilność finansową. Najprawdopodobniej spokój o ekonomiczny aspekt spowodował, że kazachski skład na chwilę poczuł się zbyt komfortowo, a to wykorzystało FaZe wygrywając force'a, co niedługo później spowodowało, że FaZe objęło prowadzenie. Kazachski zespół pokazał jak świetnie potrafi sobie radzić po stronie antyterrorystów. Wykaraskali się z kłopotów i ostatecznie wygrali ten mecz wynikiem 16:13.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.