Po trzymapowym pojedynku ENCE pokonuje Winstrike i dzięki temu Finowie dostają się do Fazy Legend. Rosjanie za dwa dni będą grać spotkanie o wszystko.

Russian Federation Winstrike

1

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

czwarta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-1

Dust2
(4:11; 7:5)

Mirage
(13:2; 3:5)

Train
(1:14; 12:2)

Finland ENCE

2

Dust2

Pierwszą mapę lepiej rozpoczęło Winstrike, które zwyciężyło w pistoletówce oraz w dwóch następnych potyczkach. Następnie ENCE zaczęło udowadniać, że jest zdecydowanym faworytem do zakwalifikowania się dalej i mocno przycisnęło swoich przeciwników. Rosjanie po stronie atakującej kompletnie się nie odnajdywali, nie potrafili przełamać dobrej obrony oponentów, przez co w pewnym momencie wygrywali wynikiem 10:3. Ekipa WorldEdita pod sam koniec zdobyła przez zamianą stron czwarty punkt i dzięki temu chociaż trochę poprawili swój dorobek.

W drugiej części spotkania na Dust2 będąca nadal na fali fińska formacja zdobyła kolejne dwa oczka na swoje konto ale wtedy Winstrike zaczęło się powoli budzić. Boombl4 i spółka skrupulatnie zmniejszała stratę do rywala i Finowie musieli się mieć na uwadze. Na całe ich szczęście allu oraz Aleksib byli w bardzo dobrej formie indywidualnej, dzięki czemu zakończyli pierwszą mapę wynikiem 16:11.

Mirage

Na mapie Mirage Winstrike od początku przycisnęło swoich oponentów. Rosjanie po stronie broniącej nie dawali żadnych szans terrorystom na skonstruowanie jakichkolwiek ataków, przez co ENCE po prostu się gubiło. Ekipa Kvika po dość wyrównanym początku zdecydowanie odskoczyła rywalom, dzięki czemu wygrali oni dziesięć rund z rzędu, nie dając przy tym ani na moment dojść do głosu Finom.

Zmiana stron zadziałała pozytywnie dla drużyny sergeja. Zaczęli oni bowiem odnosić przekonujące wygrane i gdzieś w oddali zaczęła też się pojawiać szansa na powrót. Jednak przy wyniki 14:7 dobra gra antyterrorystów się zakończyła. Winstrike udało się stanąć na nogi w odpowiednim momencie i bez skrupułów zakończyło drugą potyczkę wynikiem 16:7.

Train

Ostatnią mapą był Train, na którym od początku było widać, że ENCE chciało jak najszybciej zakończyć ten pojedynek na swoją korzyść. Finowie po stronie broniącej bardzo dobrze demontowali ataki oponentów i nie pozwalali praktycznie na nic drużynie przeciwnej. Winstrike w rundzie numer dziewięć było bardzo blisko zdobycia swojego pierwszego oczka ale wtedy młody snajper sergej popisał się świetną akcją w sytuacji 1vs3 i jeszcze bardziej powiększył dorobek punktowy swojej formacji. Mimo straconej dobrej szansy na przełamanie Rosjanie dobili swego już w kolejnym starciu, lecz już po chwili zostali zresetowani ekonomicznie i ekipa allu dalej kontrolowała spotkanie. Do końca pierwszej połowy niewiele się zmieniło i zawodnicy ze Skandynawii wygrywali 14:1.

Po zmianie stron Winstrike zaczęło się odnajdywać na mapie i powoli rozpoczęło wracać do tego spotkania. Antyterroryści zdołali odrobić sześć punktów straty, lecz wtedy ENCE zdobyło swój piętnasty punkt. To jednak nie zraziło Rosjan i zresetowali swoich oponentów kontynuując przy tym swoją dobrą passe. Boombl4 i spółka zrobiła niesamowity powrót ale praktycznie w ostatnim momencie Finowie zakończyli całą rozgrywkę, wygrywając mapę Train wynikiem 16:13.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.