Po emocjonującym pojedynku Ninjas in Pyjamas na ostatniej prostej wyprzedziło NRG i zaliczyło udanych start w Fazie Legend. Amerykanie byli blisko niesamowitego powrotu, lecz pod koniec zabrakło po prostu szczęścia młodym zawodnikom.

SwedenNinjas in Pyjamas

16

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Nuke
(11:4; 5:10)

United States NRG

14

Nuke

W pierwszej pistoletówce z lepszej strony pokazało się Ninjas in Pyjamas, lecz Szwedzi zaraz po wygranej rundzie uległo swoim oponentom, którzy zdecydowali się na force. Na pełnym wyposażeniu antyterroryści powrócili na właściwe tory i zaczęli skrupulatnie odskakiwać przeciwnikom. NRG próbowało jeszcze sprzeciwić się temu, ale gdy zwyciężali w jednej potyczce to bardzo szybko zostawali zresetowani ekonomicznie, przez co ekipa f0resta nadal powiększała przewagę. Po stronie atakującej Amerykanie kompletnie sobie nie radzili, nie potrafili przebić się przez obronę zawodników ze Skandynawii, w wyniku czego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4.

Zmiana stron przyniosła pozytywny skutek dla formacji zza oceanu. Mimo tego, że znowu polegli w pistoletówce, to kolejny raz udało im się zaskoczyć rywala zakupując ekwipunek następnej potyczce i szybko przejęli inicjatywę. Momentalnie udało im się zniwelować wielką przewagi ich oponentów do zera. Kiedy wszystkim się już wydawało, że NRG zaraz wyjdzie na prowadzenie, wtedy NiP się obudziło i zawodnicy tej formacji rzutem na taśmę zwyciężyli w tym spotkaniu wynikiem 16:14.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.