Vitality rzutem na taśmę uchroniło się od przegrania drugiego meczu na IEM Katowice 2019. Francuzi zaprezentowali świetny comeback i pokonali Grayhound po dogrywce. Dla Australijczyków każde kolejne spotkanie będzie starciem o przetrwanie.

Nuke

Grayhound rozpoczęło spotkanie po stronie broniącej i od razu zaprezentowało skuteczną obronę w pistoletówce. Starcie anty eco także poszło po myśli Australijczyków, lecz dość niespodziewanie pozwolili oni rywalowi na podłożenie bomby. W rundzie nr 3 Vitality dysponowało pełnym ekwipunkiem, jednak nawet to nie pomogło w otworzeniu dorobku punktowego. Następne starcia także wiązały się z brakiem pomysłów w szeregach Francuzów. Przy wyniku 0:7 mieli oni łącznie siedem fragów na swoim koncie. Dopiero ósma potyczka przyniosła przebudzenie i skuteczną odpowiedź terrorystów. Na niewiele się to zdało, ponieważ dexter i spółka szybko powrócili na właściwe tory. Nie zeszli oni z tej ścieżki już do końca połowy, wygrywając ostatecznie 13:2.

W drugiej pistoletówce Vitality udanie obroniło próbę ataku oponenta, a starcie anty eco zmniejszyło ich stratę do dziewięciu oczek. Pierwszy full był kontynuacją tej dobrej gry po stronie broniącej, a Francuzi mogli pomału myśleć o comebacku. Grayhound, podobnie jak wcześniej ich przeciwnik, nie miało sposobu na przedarcie się przez defensywę wroga. Australijczycy przerwali swoją niechlubną passę dopiero przy stanie 13:11. Po chwili wykorzystali kolejne błędy rywala, zapewniając sobie cztery punkty meczowe. Zawodnicy nie wykorzystali żadnej szansy, co oznaczało dogrywkę.

Pierwsza część OT poszła minimalnie lepiej Vitality, które osiągnęło prowadzenie 17:16 po stronie broniącej. Zespół zdołał zdobyć taką samą liczbę punktów w drugiej połowie, dzięki czemu zwyciężył 19:17.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.