Pierwszy mecz Astralis w Fazie Nowych Legend nie przyniósł niespodzianki. Duńczycy w ładnym stylu poradzili sobie z compLexity i przedłużyli swoją świetną serię na Nuke'u.

Nuke

CompLexity wygrało rundę pistoletową po skutecznej obronie w okolicach dworu. Astralis błyskawicznie zdecydowało się na zakupy w kolejnym starciu, a posiadanie między innymi jednego AK-47 przyniosło natychmiastowy rewanż. Duńczycy uniknęli pomyłki oponenta, dzięki czemu przed jego pełnym fullem odskoczyli na 3:1. Starcie z karabinami było kontynuacją tej passy, a clutchem 1 vs 2 popisał się w nim Xyp9x. Od tego momentu faworyt spotkania jeszcze bardziej dominował nad przeciwnikiem. Seria udanych ataków szybko zapewniła mu zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:1. Amerykańska formacja przebudziła się dopiero przy stanie 1:9. Wydawało się, że zdoła dość znacznie zmniejszyć stratę, lecz po sporych błędach oddała dwie ostatnie potyczki. Najpierw dała się pokonać rywalowi grającemu force'a, a następnie zmarnowała sytuację 5 vs 2. To oznaczało rezultat 4:11 do przerwy meczu.

Po zmianie stron Astralis kontynuowało zdobywanie punktów. Łupem Duńczyków padła pistoletówka, a także dwie rundy, w których posiadali lepsze wyposażenie. Pierwszy full zapewnił im natomiast aż jedenaście szans na zakończenie spotkania. Początkowo zawodnicy mieli niewielkie problemy, lecz ostatecznie wykorzystali trzecią okazję, dzięki czemu zwyciężyli 16:6.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.