Trzeci dzień Fazy Legend na IEM Major Katowice kończy się zwycięstwem MIBR. Brazylijski skład wygrał spotkanie z Ninjas in Pyjamas, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału. Szwedów czeka natomiast walka w piątej rundzie.

0

Ninjas in Pyjamas wygrało pistoletówkę po skutecznym wejściu na bombsite. Moment później drużyna dała się jednak pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. Do udanego rewanżu znacznie przyczynił się coldzera, który wyeliminował trzech rywali z Desert Eagle. MIBR uniknęło pomyłki, co dało im prowadzenie 3:1 przed fullem oponenta. Wtedy Szwedzi odpowiedzieli, jednak ponownie spotkali się z resetem. Wtedy Brazylijczycy na dłużej przejęli inicjatywę, a to podejście dało im przewagę pięciu punktów. Ta różnica między stronami utrzymała się do końca połowy, ponieważ najpierw ekipa Lekr0 zdobyła trzy starcia, po czym zawodnicy broniący odegrali się tym samym i wygrywali do przerwy 10:5.

Po zmianie stron MIBR kontynuowało passę, a w pistoletówce ace'a zdobył fer. Jego skład poradził sobie też w potyczce anty eco i na pierwszym fullu rywala. Na tym nie poprzestał i kolejne sukcesy zapewniły mu już dziesięć szans na zakończenie spotkania. Wykorzystał drugą z tych okazji, zwyciężając ostatecznie 16:6.Na początku Inferno MIBR całkowicie dominowało nad przeciwnikiem i za każdym razem przedzierało się przez jego defensywę. Skuteczny rewanż Ninjas in Pyjamas nadszedł dopiero w rundzie nr 7. Wtedy szwedzka formacja podjęła walkę o odrobienie strat i w pierwszym momencie wyglądało to obiecująco. Drużyna zatrzymała się jednak na czterech zdobytych punktach. Od tego momentu Brazylijczycy ponownie przejęli nieco inicjatywę, co zapewniło im wygranie połowy. Skład f0resta przebudził się w końcówce, a sięgnięcie po dwie ostatnie potyczki sprawiły, że przed zmianą stron przegrywał już tylko 6:9.

Druga pistoletówka wpadła na konto NiP. Dwukrotne wykorzystanie lepszego uzbrojenia dało zespołowi upragniony remis na poziomie 9:9. Co więcej, na tym nie poprzestał i zdołał też odskoczyć na dwa oczka. MIBR nie dawało jednak za wygraną. Skuteczne obrony doprowadziły do kolejnego wyrównania, po czym zobaczyliśmy następne wymiany jeden za jeden. Na tablicy wyników widniało 14:14, a w decydujących rundach lepsi okazali się Brazylijczycy, którzy ostatecznie wygrali 16:14.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.