FURIA wygrało swoje pierwsze spotkanie na katowickim Majorze. Brazylijczycy pokonali Spirit w meczu trzeciej rundzie i mają obecnie bilans 1-2. Rosjanie żegnają się z turniejem.

Russian Federation Spirit

0

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-2

Mirage
(2:13; 7:3)

Nuke
(9:6; 5:10)

Brazil FURIA

2

Początek spotkania na Mirage'u został całkowicie zdominowany przez FURIA. Brazylijczycy radzili sobie z każdym atakiem przeciwnika, nawet kiedy ten posiadał pełny ekwipunek. Spirit zupełnie nie miało pomysłu na przedarcie się przez linię obrony wroga i rzadko kiedy rundy były wyrównane. Świetna postawa ekipy KSCERATO szybko zapewniła jej zwycięstwo połowy, przy jednoczesnym zachowaniu czystego konta. Dopiero przy stanie 0:8 Rosjanie odpowiedzieli, jednak po chwili dotknął ich natychmiastowy reset. FURIA wróciło na właściwe tory i w końcówce oddało zaledwie jeden punkt, co przełożyło się na prowadzenie 13:2 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka wpadła na konto Brazylijczyków, co mogło zwiastować szybkie zakończenie meczu. Niespodziewanie, Spirit popisało się jednak skutecznym forcem. Rosjanie uniknęli pomyłki, dzięki czemu zaczęli wracać do spotkania. Pierwszy okres comebacku wyglądał dobrze, lecz strata okazała się zbyt wysoka. Terroryści przerwali próbę przeciwnika, zapewniając sobie siedem rund mapowych. Wykorzystali drugą z tych szans i wygrali Mirage'a 16:9.FURIA po raz drugi bardzo dobrze rozpoczęło mapę i tym razem dało się pokonać dopiero w rundzie nr 5. Spirit zwyciężyło tę potyczkę, choć na starcie posiadało nieco słabszy ekwipunek. Rosjanie od razu rzucili się do odrabiania strat, lecz przy pierwszym podejściu zostało przełamane na ostatniej prostej do wyrównania. Drugie podejście zakończyło się już powodzeniem, a na tablicy wyników pojawił się remis 5:5. DavCost wraz z kolegami na tym nie poprzestali i wciąż dominowali na serwerze. Ich passa została przerwana w ostatnim starciu. Tym samym, rezultatem końcowym było 6:9 na niekorzyść FURIA.

Po zmianie stron Spirit kontynuowało solidną grę i przed fullem oponenta odskoczyło na 12:6. Brazylijska formacja przebudziła się od razu po uzyskaniu pełnego ekwipunku. Przejęcie inicjatywy pozwoliło im zmniejszać dystans do wroga. Wreszcie okres świetnej gry w obronie zapewnił im wyrównanie na poziomie 12:12. Następnie byliśmy świadkami dwóch wymian jeden za jeden, a w decydującym momencie zawodnicy FURIA okazali się lepsi i sięgnęli po zwycięstwo 16:14.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.