Po dwumapowym pojedynku Finowie ze swoim snajperem Allu na czele odprawiają z kwitkiem G2 Esports i przedłużają swoje nadzieje o awansie do fazy pucharowej. Francuzi żegnają się oficjalnie z Majorem.

Finland ENCE

2

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

czwarta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-2

Dust2
(9:6; 6:9) (4:2)

Mirage
(10:5; 6:5)

France G2 Esports

0

Dust2

Pierwsza mapa rozpoczęła się od wygranej w pistoletówce oraz starciu anty eco przez G2 Esports. ENCE zdołało odpowiedzieć na swoim pierwszym fullu, lecz przy remisie Francuzom znowu udało się odskoczyć i zdobyć trzy punkty przewagi. Antyterroryści nie przejęli się tym zbytnio i zaczęli powoli odrabiać straty. Szybko udało im się kolejny raz doprowadzić do wyrównania, lecz tym razem z każdą następną rundą powiększali swoją przewagę nad rywalem. Zawodnicy znad Sekwany nie potrafili znaleźć sposobu na świetną obronę przeciwnika i do pierwszej połowy musieli zadowolić się wynikiem 6:9.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny jak wcześniej. Ekipa Shoxa po wygranych dwóch pierwszych rundach musiała na chwile przystopować i oddać inicjatywę Finom. Następnie trójkolorowi zrównali się punktami z oponentem, by za chwile kolejny raz stracić kontrole. Przy punkcie mapowym dla ENCE, G2 zaczęło się budzić, Francuzi dzięki dobrej grze po stronie broniącej doprowadzili w ostatniej chwili do overtime'u, przedłużając swoje nadzieje na wygraną.

W dogrywce żadna z dwóch ekip nie odpuszczała. Nikt nie potrafił jednoznacznie pokazać, że jest lepszy i pierwsza jej połowa zakończyła się jedynie jednym oczkiem przewagi sergeja i spółki. Po zamianie stron formacja JaCkza nie podołała i poległa na wybranym przez siebie Duście2.

Mirage

Drugi pojedynek od samego początku wyglądał lepiej dla formacji ENCE. Udało im się bowiem szybko stłamsić rywala, dzięki czemu jako terroryści bez większego problemu zdobywali kolejne punkty na swoje konto. Francuzi zdołali dwa razy skutecznie odpowiedzieć oponentom, lecz za każdym razem zostawali natychmiast resetowani ekonomicznie, przez co gracze z Finlandii cały czas posiadali pełną kontrolę na spotkaniem. Na szczęście dla zawodników z zachodu pod sam koniec pierwszej części mapy udało im się zniwelować stratę do pięciu oczek, przez co ich nadzieję na powrót były cały czas realne.

W drugiej pistoletówce z lepszej strony pokazało się ENCE. Następnie nie mieli oni większego również problemu w potyczce przeciwko samym pistoletom. Pierwsze problemy pojawiły się na pełnym wyposażeniu, kiedy to terroryści skutecznie zaatakowali obszar bombowy, wskutek czego zdobyli szósty punkt. G2 zaczęło łapać wiatr w żagle i zawodnicy hiszpańskiej organizacji byli blisko powrotu ale w praktycznie ostatnim momencie ekipa Allu zdołała zatrzymać przeciwników i zakończyć cały mecz na swoją korzyść.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.