Vitality bezproblemowo przebrnęło przez trzecią rundę Fazy Pretendentów na IEM Katowice 2019. Drużyna z Francji kompletnie zdominowała Vega Squadron na Overpassie i może się szykować na walkę o awans.

France Vitality

16

Faza Pretendentów
IEM Major Katowice 2019

trzecia runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 1-1

Overpass
(14:1; 2:0)

Russian Federation Vega Squadron

1

Overpass

Vitality rozpoczęło mecz po stronie broniącej i w pierwszej rundzie skutecznie powstrzymało atak rywala na bombsite B. Starcie anty eco było formalnością, a co więcej, na konto Francuzów wpadł także full przeciwnika. Udany rewanż w wykonaniu Vega Squadron zobaczyliśmy dopiero przy stanie 0:4. Problemem Rosjan był fakt, że nie potrafili powtórzyć tego sukcesu. Od tego momentu NBK- i spółka jeszcze bardziej przejęli inicjatywę i bez większych problemów zapewnili sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:1. To nie był koniec dominacji, a sam rezultat pomału zamieniał się w pogrom. Jak się okazało, terroryści byli bez pomysłu już do ostatniej potyczki w tej części spotkania. Świetna gra Vitality przyniosła temu zespołowi ogromne prowadzenie 14:1 przed zmianą stron.

Druga pistoletówka poszła po myśli Francuzów, co oczywiście dało im czternaście rund meczowych. Po chwili mogli oni już cieszyć się z triumfu 16:1.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.