NRG odniosło drugie zwycięstwo na IEM Major Katowice 2019. Tym razem wyższość zespołu ze Stanów Zjednoczonych musiało uznać ViCi Gaming, które zdobyło tylko sześć rund.

Overpass

NRG sięgnęło po pistoletówkę po stronie atakującej. ViCi Gaming zdecydowało się zagrać force'a i przyniosło to pożądany efekt. Po porażce Amerykanie mogli sobie jednak pozwolić na kolejne zakupy, co przełożyło się na kolejny triumf. Wtedy już spokojnie wykorzystali oni przewagę wyposażenia i powiększyli prowadzenie do 4:1. Solidna passa została przerwana dopiero przy stanie 1:6. Na niewiele się to zdało, ponieważ Chińczycy nie potrafili ponowić swojego sukcesu. Daps i spółka od razu powrócili na właściwą ścieżkę i zapewnili sobie zwycięstwo połowy. Końcówka była nieco bardziej wyrównana, a ostatecznie ta część Overpassa zakończyła się rezultatem 11:4.

ViCi Gaming wygrało drugą pistoletówkę, lecz tym razem to Azjaci dali się pokonać oponentowi, który grał force'a. Od tamtego momentu NRG spokojnie kroczyło po zwycięstwo i do końca radziło sobie niemal z każdą przeszkodą. Najpierw Amerykanie zapewnili sobie aż dziesięć punktów meczowych, a następnie wykorzystali drugą szansę i mogli cieszyć się z triumfu 16:6.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.