AVANGAR całkowicie nie poradziło sobie z dzisiejszym przeciwnikiem. ENCE okazało się zdecydowanie lepsze od reprezentantów Kazachstanu, torując sobie drogę do fazy pucharowej.

Kazakhstan AVANGAR

0

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

piąta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-2

Mirage
(6:9; 6:7)

Train
(5:10; 2:6)

Finland ENCE

2

Mirage

AVANGAR wygrało pierwszą pistoletówkę, lecz zostali zaskoczeni przez oponentów w kolejnej potyczce. ENCE dzięki przewadze ekwipunku zdobyło aż cztery punkty z rzędu. Dopiero wtedy kazachski skład się przebudził i zaczął odrabiać straty. Doprowadzili do remisu 4:4, a następnie wyszli na prowadzenie – jednak nie nacieszyli się nim zbyt długo. allu i spółka zdecydowanie przejęli inicjatywę w tym meczu, świetnie sobie radząc z obroną obszarów bombowych. Ekipa Jame'a mogła wypracować sobie bardzo wyrównany wynik w pierwszej połowie ale ich seria przegranych trwała aż do ostatniej rundy pierwszej połowy, którą wygrali. Przed zmianą stron zobaczyliśmy wynik 6:9.

Po zmianie stron to ENCE wygrało pistoletówkę. AVANGAR wygrało swoją pierwszą rundę dopiero podczas drugiego fulla, po tym jak Jame poradził sobie w sytuacji jeden na jednego. Potknięcie w kolejnej próbie obrony poskutkowało sporymi problemami ekonomicznymi, lecz Kazachy wygrali force'a, zaskakując oponentów pistoletami. Próbowali jeszcze wrócić do tego meczu, lecz wzięli się do nadrabiania strat zbyt późno. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 12:16.

Train

Pierwsza pistoletówka mapy de_Train wpadła na konto zawodników AVANGAR, którzy wygrali również kolejną potyczkę. Finowie zaraz po wyposażeniu się w lepszy ekwipunek przejęli inicjatywę i zdołali wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Jame i spółka próbowali odebrać pozycję lidera, lecz jedna wygrana runda i potknięcie zaraz później sprawiły, że kazachski skład popadł w problemy finansowe. Dzięki temu ENCE zyskiwało bardzo cenne punkty atakując obszary bombowe, a warto zaznaczyć, że strona terrorystów jest powszechnie uznawana za zdecydowanie trudniejszą na tej lokacji.

AVANGAR wygrało drugą pistoletówkę i kolejną potyczkę. ENCE odpowiedziało zaraz po przekupieniu broni, nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans na skuteczne przeprowadzenie ataku. Reprezentanci Kazachstanu nie potrafili skutecznie przejąć obszarów bombowych, a nawet jeśli podłożyli ładunek wybuchowy, to Finowie bez problemu radzili sobie z jego unieszkodliwieniem. Całkowity brak pomysłu ze strony AVANGAR poskutkował, że ENCE błyskawicznie skończyło ten mecz, zamykając mapę wynikiem 7:16.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.