Drugi dzień Fazy Nowych Legend kończy się sporą niespodzianką. NRG przegrało z compLexity i tym samym odpadło z turnieju. Drużyna n0thinga pozostaje w walce o kolejny etap.

2

NRG zaprezentowało skuteczny atak w pistoletówce, lecz moment później dało się pokonać rywalowi grającemu force'a. CompLexity bez większych problemów uniknęło tej pomyłki, dzięki czemu przed fullem przeciwnika powiększyło prowadzenie do 3:1. Terroryści wzięli się do roboty po zakupie pełnego ekwipunku. Zdołali wtedy wyrównać, po czym uzyskali też minimalną przewagę. Stanislaw i spółka nie dawali za wygraną, jednak stać ich było na zdobycie tylko dwóch punktów. Od wyniku 4:5 to ekipa dapsa przejęła inicjatywę, a solidna postawa zapewniła jej zwycięstwo połowy na poziomie 8:5. Ostatnie dwie rundy padły już łupem compLexity, co oznaczało rezultat 7:8 przed zmianą stron.

Po przerwie NRG odskoczyło na trzy oczka, a to dzięki wygraniu pistoletówki oraz starcia anty eco. Zespół n0thinga zaczął natomiast dominować od czasu pierwszego fulla. Zawodnicy nie poprzestali na wyrównaniu, ponieważ później również prezentowali udane ataki. Potknęli się dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 14:10. Sytuacja antyterrorystów była już niebezpieczna, lecz zdołali wrócić do spotkania, a na koniec obronili też punkt meczowy wroga. Tym samym czekała nas dogrywka.

Pierwsza część OT minimalnie lepiej poszła NRG, które po stronie broniącej osiągnęło prowadzenie 17:16. CompLexity popisało się jednak taką samą połową. Druga dogrywka przyniosła już końcowe rozstrzygnięcie, a lepsza okazała się ekipa stanislawa, wygrywając 22:19.Początek drugiej mapy obfitował w zwroty akcji i wymiany jeden za jeden. Gorszy ekwipunek nie przeszkadzał zespołom w przełamywaniu rywala, a świadkami dłuższej serii byliśmy dopiero od stanu 2:3. Właśnie wtedy compLexity sięgnęło po trzy starcia z rzędu i nieco odskoczyło z wynikiem. NRG nie dało jednak bardziej uciec przeciwnikowi. Po kolejnym szybkim resecie to skład Ethana powtórzył wyczyn oponenta i również zdobył trzy punkty. Wtedy na tablicy wyników widniało 7:6, a na koniec pierwszej części Cache'a otrzymaliśmy następną wymianę, dzięki czemu CerQ wraz z kolegami prowadzili 8:7 do przerwy.

Po zmianie stron compLexity błyskawicznie wyrównało stan spotkania, a następnie przewaga wyposażenia pozwoliła im wyjść na prowadzenie. Co więcej, nawet pełny ekwipunek nie pomógł NRG w pokonaniu rywala. Antyterroryści coraz bardziej przybliżali się do pierwszego zwycięstwa na Majorze, należycie wykorzystując każde potknięcie wroga. Przy tej próbie odskoczyli już na 14:9. Wtedy zawodnicy atakujący odmienili swoją grę, a kapitalny powrót zapewnił im nawet rundę mapową. Na ich nieszczęście, nie potrafili jej wykorzystać, przez co czekała nas kolejna dogrywka. W niej to compLexity było lepsze i wygrało 19:16.Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.