Po długim i emocjonującym spotkaniu Vitality rzutem na taśmę pokonało Cloud9. Zawodnicy z Francji dzięki temu jutro staną przed szansą awansowania do następnej fazy turnieju.

16

W pistoletówce z lepszej strony pokazało się Cloud9, dzięki czemu mogli oni sobie pozwolić również bezproblemu na zwyciężenie w starciu anty eco. Na pełnym wyposażeniu Amerykanie również nie mieli większego problemu z oponentem. Pierwsza odpowiedź z drugiej strony barykady przyszła w czwartej rundzie, kiedy to antyterroryści zagrali na czas i zdobyli oczko na swoje konto. Kolejne potyczki to powolne, lecz skrupulatne odrabianie, a następnie powiększanie przewagi przez ekipę broniącą. Francuzi po lekkim szoku z początku spotkania pokazywali, że to oni są tutaj faworytami i łatwo tego meczu nie oddadzą. Chmurki momentami potrafimy zagrozić przeciwnikom, lecz zawsze od razu po tym zostawali zresetowani ekonomicznie i Vitality odpowiadało dwoma, trzema zdobytymi punktami, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6.

Druga połowa była bardzo jednoliniowa. W pierwszych trzech rundach to Cloud9 dominowało rywala i dzięki temu szybko doprowadziło do remisu. Następnie zawodnicy znad Sekwany zdobyli cztery kolejne oczka na swój dorobek i chwilowo oddalili się antyterrorystom. Ekipa autimatica jednak cały czas się nie poddawała i dzięki dobrym obronom obszarów bombowych zdobyła czternasty punkt, gracze tej formacji byli o krok od zwyciężenia mapy Mirage, lecz pod sam koniec doświadczenie RpK i spółki doprowadziło do wygrania całego pojedynku przez Francuzów wynikiem 16:14.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.