Ninjas in Pyjamas awansuje do Fazy Legend dzięki wygranej z ViCi Gaming w piątej rundzie systemu szwajcarskiego. Mimo to należy przyznać, że azjatycka formacja doszła bardzo daleko.

1

Mecz rozpoczął się od pistoletówki wygranej przez azjatycką formację. Zarówno kolejna potyczka jak i pierwszy full Ninjas in Pyjamas również zasilił konta ViCi. Szwedzi dopiero w czwartej rundzie zdobyli się na przełamanie, a niemałe zasługi ma w tym Kaze, który podczas obrony obszaru bombowego B wyeliminował swojego sojusznika. ViCi poprawiło swoją defensywę w kolejnej rundzie, nie dając swoim oponentom zbudować płynności finansowej. f0rest wziął ciężar gry na swoje barki i z gorszym ekwipunkiem zdobył aż cztery eliminacje, obracając sytuację o 180 stopni. To Nindżom pozwoliło doprowadzić do wyrównania i wyjść na prowadzenie, które niestety dla nich szybko je utracili. Rzutem na taśmę odzyskali przewagę pod koniec pierwszej połowy kończąc ją wynikiem 8:7.

Po zmianie stron zawodnicy NiP-u okazali się bezlitośni dla swoich rywali. Po wygranej pistoletówce zaprezentowali fenomenalną stronę antyterrorystów. Po wygranej pistoletówce nie dali szans przeciwnikom na przełamanie ani podczas pierwszego, ani podczas drugiego fulla. Szybkie i zdecydowane wejścia okazały się zgubne dla graczy ViCi Gaming, którzy nie wiedzieli jak je powstrzymać. Dzięki temu Ninjas in Pyjamas szybko zakończyło pierwszą mapę, wynikiem 16:7.

Druga mapa rozpoczęła się fenomenalnie dla zawodników ViCi Gaming. Rozpoczynając po stronie atakującej wygrali pistoletówkę, a następnie przez długi czas nie dali się przełamać przeciwnikom. Dopiero gdy bonus finansowy za przegraną sięgnął maksimum, gracze NiP-u zgarnęli pierwszy punkt. Tan zaś okazał się przełamaniem złej passy – azjatycka formacja już w kolejnej rundzie wpadła w problemy finansowe i nie zdołała przeprowadzić skutecznego ataku, zmuszając siebie do gry z samymi pistoletami. Szwedzi całkowicie przejęli inicjatywę w meczu, odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie. Zaliczyli serię ośmiu wygranych punktów z rzędu, lecz to było wszystko na co było ich stać w pierwszej połowie. Ostatnie dwa punkty przed zmianą stron zasiliły konto ViCi, przez co zobaczyliśmy wynik 8:7.

W pistoletówce Ninjas in Pyjamas zdecydowało się na atak na obszar bombowy B, obiegając go przez spawn antyterrorystów. Jednak ViCi w porę to rozczytało i zareagowało na tę taktykę, przez co Nindże w Piżamach zostały złapane w kleszcze. Szwedzi mieli świetną okazję żeby odpowiedzieć w kolejnej rundzie, jednak GeT_RiGhT nie poradził sobie w sytuacji jeden na jednego broniąc podłożonej bomby. Szwedzi przebudzili się dopiero po siedmiu oddanych punktach, przerwanych wyłącznie jednym sukcesem i stanęli przed możliwością doprowadzenia do remisu 14:14. Jednak ponownie zbyt ostrożnie i powoli zdobywali bombsite i zaprzepaścili tę szansę. Mecz zakończył się wynikiem 13:16.

Decydująca mapa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez Ninjas in Pyjamas, które skutecznie przeprowadziło atak na obszar bombowy A. ViCi Gaming odpowiedziało podczas swojego pierwszego fulla, przegrywając kolejną rundę skazali siebie na problemy finansowe. Azjatycka formacja przez całą pierwszą połowę nie potrafiła skutecznie postawić swojej defensywy. Pojedyncze rundy wpadające na ich konto były bardzo zgubne, ponieważ co chwilę borykali się ze słabą ekonomią. Ninjas in Pyjamas po stronie atakującej wypracowało sobie imponującą przewagę 11:4.

Druga pistoletówka również wpadła na konto Szwedów, lecz po tym jak ViCi wyposażyło się w lepszy oręż trzykrotnie skutecznie przejęli obszary bombowe. Wtedy Szwedzi zyskali jeden punkt na wynik 14:7, lecz ponownie po jednej porażce całkowicie stracili swoje zasoby pieniężne. Freeman i spółka wykorzystali to skracając dystans do oponentów na 14:7. Wtedy Lekr0 zarządził przerwę taktyczną dla swojego zespołu, która poskutkowała zdobyciem bardzo ważnego piętnastego punktu. ViCi również odpowiedziało pauzą, lecz ich przypadku nie przyniosła ona zamierzonego skutku. Mecz zakończył się wynikiem 16:10.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.