W spotkaniu przez większość czasu dominowało ENCE, lecz koniec końców Renegades udało się wrócić i po świetnym meczu to oni wygrali  pierwsze swoje starcie w Fazie Legend.

Australia Renegades

16

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

pierwsza runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 0-0

Inferno
(5:10; 11:3)

Finland ENCE

13

Inferno

Początek spotkania należał do ekipy Renegades. Australijczycy poradzili sobie bez problemu w pistoletówce oraz starciu anty eco. Następnie ENCE zdołało odpowiedzieć w potyczce z pełnym wyposażeniem, lecz szybko po tym zostało zresetowane ekonomicznie, przez co Gratisfaction i spółka dalej mogła powiększać swoją przewagę punktową. Finowie po lekkim falstarcie zaczęli się budzić i powoli ale skrupulatnie zmniejszali stratę do rywala. Formacja sergeja po stronie broniącej bardzo dobrze operowała granatami i w głównej mierze dzięki nim udało im się wyjść na prowadzenie. Jednak dla zawodników ze Skandynawii to było za mało i cały czas odskakiwali swoim oponentom. Terroryści nie potrafili przebić się przez obronę przeciwników, przez co pierwsza połowa zakończyła się ich porażką wynikiem 5:10.

Po zmianie stron Renegades znowu zaczęło zdobywać oczka na swoje konto. Graczom z Australii odrabianie strat szło bardzo dobrze, aczkolwiek na drugim starciu z pełnym ekwipunku ENCE pokazało, dlaczego to oni byli faworytem przed tym meczem i zaliczyli kolejną wygraną. Kowboje nie przejęli się tym znacząco i po chwili przejęli inicjatywę i zwyciężyli w pięciu rundach z rzędu inkasując czternaście oczek. Finom udało się w jednym starciu nawiązać walkę i zdobyli dla siebie kontaktowy punkt, lecz ich przeciwnicy szybko doprowadzili do resetu ekonomicznego i wygrali całe spotkanie wynikiem 16:13.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.