Renegades po wielu latach walki, po raz pierwszy w historii zdobywają tytuł Legend awansując do Fazy Pucharowej turnieju Intel Extreme Masters Major Katowice 2019.

Australia Renegades

2

Faza Legend
IEM Major Katowice 2019

czwarta runda systemu szwajcarskiego
bilans drużyn: 2-1

Dust2
(11:4; 5:1)

Cache
(8:7; 3:9)

Inferno
(8:7; 8:5)

France Vitality

1

Dust2

Renegades wygrało pistoletówkę, a następnie kolejną potyczkę. Francuzi całkowicie nie poradzili sobie podczas swojego pierwszego fulla, zdobywając wyłącznie dwie eliminacje. Vitality odpowiedziało dopiero na wynik 4:1, po tym jak ich finanse pozwoliły kupić dwie snajperki, z którymi popisali się NBK i ZywOo. Jednak porażka w kolejnej rundzie spowodowała, że całkowicie stracili fundusze, a Australijczycy całkowicie przejęli inicjatywę. Renegades nie musięli nawet podkładać bomb, zwyczajnie co rundę eliminowali całą przeciwną drużynę. Dominacja Renegatów trwała aż do wyniku 10:1, po czym duet apEX i RPK uratował swoją drużynę. Francuzi zdołali powiększyć swój margines błędu, z którym skończyli pierwszą połowę do 11:4.

Vitality wygrało drugą pistoletówkę, lecz fenomenalne rozczytanie gry w kolejnej rundzie ze strony Renegades, pozwoliło Australijczykom odwrócić sytuację o 180 stopni. ZywOo i spółka nie zdołali wygrać potyczki z pełnym ekwipunkiem, co było ich ostatnią deską ratunku dającą nadzieję na awans do play-offów. Pierwsza mapa, notabane wybrana przez Vitality, skończyła się wynikiem 16:5 dla jkaema i spółki.

Cache

Renegades przegrało pierwszą pistoletówkę. Byli bardzo blisko do odpowiedzi w kolejnej potyczce podczas swojego force'a, lecz nie zdołali tego dokonać. Odpowiedzi nie przyniosła również pierwsza runda z pełnym ekwipunkiem. Australijczycy nie potrafili znaleźć sposobu na przełamanie defensywy swoich przeciwników. W siódmej rundzie wypracowali sobie przewagę pięciu na trzech, lecz ZywOo zakradł się im na plecy i zabezpieczył ładunek wybuchowy eliminując dwóch oponentów. Pierwszy punkt na konto Renegatów wpadł dopiero po kolejnym ataku, zawodnicy przełamując złą passę zabrali się do odrabiania strat. Niedługo później zobaczyliśmy remis 7:7 – Vitality straciło całą swoją przewagę, przegrywając siedem rund z rzędu. Pszczoły miały szansę zakończyć pierwszą połowę z delikatnym prowadzeniem, lecz nie zdołali zatrzymać rozpędzonych przeciwników.

Druga pistoletówka również okazała się zwycięska dla Vitality. Po łącznie trzech oddanych punktach Renegades zdołało urwać przeciwnikom dwie rundy, lecz porażka spowodowała problemy finansowe. Potrzebowali kolejnych czterech potknięć żeby ponownie skutecznie obronić się przed nacierającymi Francuzami. Wciąż jednak nie znaleźli formuły na skuteczną defensywę, przez co zakończyli zmagania wynikiem 11:16.

Inferno

Przedostatnia pistoletówka tego spotkania zasiliła konto Renegades. Vitality w kolejnej potyczce zdecydowało się force'ować i bardzo powoli zaatakować obszar bombowy A, lecz Australijczycy nie dali się uśpić. Francuzi przełamali się dopiero na wynik 4:1, po czym drużyny wymieniły się punkt za punkt, przez co ekonomia Renegatów legła w gruzach. Pszczoły wyrównały wynik na 4:4 i miały wielką szansę żeby wyjść na prowadzenie, po tym jak ALEX w sytuacji jeden na pięciu wyeliminował czterech przeciwników. Jednak Gratisfaction popisał się znajomością gry i ustrzelił rywala przez ścianę. Najprawdopodobniej to pozwoliło graczom z Australii zakończyć pierwszą połowę z delikatną przewagą 8:7.

Druga pistoletówka tej mapy została wygrana przez Renegades. Team Vitality nie poradziło sobie z przeciwnikami ani podczas pierwszego, ani podczas drugiego fulla, przez co to spotkanie zaczęło wymykać im się spod kontroli. Renegaci zdetonowali obszar bombowy sześć razy z rzędu nim Pszczoły zdołały skutecznie odeprzeć atak. Dopiero wtedy ich defensywa okazała się skuteczna, a jks i spółka zaczęli mieć coraz większe kłopoty. Po pięciu porażkach bohaterem okazał się Gratisfaction, który wygrał sytuację jeden na jednego. Po przełamaniu od razu ponownie pokonali rywali, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej Majora.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.