HellRaisers pokonało ENCE w meczu drugiej rundy Fazy Legend na Majorze w Katowicach. Międzynarodowy skład znakomicie zaprezentował się w pierwszej połowie, a później nie pozwolił rywalowi na powrót.

Dust2

HellRaisers wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, a co więcej, nie oddało przy tym rywalowi ani jednego fraga. Międzynarodowy skład raz powtórzył sukces, lecz w kolejnym starciu anty eco został zaskoczony przez błyskawiczny skrót środka. Pomimo posiadania samych USP-S, ENCE skutecznie przełamało wroga. Ten błąd musiał zmotywować ekipę DeadFoxa, ponieważ odpowiedziała ona równie szybko. Od tego momentu całkowicie dominowała ona na serwerze, cały czas powiększając przewagę. Finowie zupełnie nie mieli pomysłu na odparcie ataków oponenta, a rezultat zamieniał się w pogrom. Allu i spółka przerwali tę passę dopiero przy stanie 1:12. Jednak nawet wtedy zdołali się ponowić udanej obrony, co oznaczało wynik 2:13 do przerwy.

Po zmianie stron ENCE zdobyło pistoletówkę. Dwie rundy force nie przyniosły HellRaisers zdobyczy punktowej, dzięki czemu Finowie zmniejszyli stratę do ośmiu oczek. ANGE1 wraz z kolegami dzielnie walczyli za to na pierwszym fullu, lecz zabrakło im czasu na rozbrojenie bomby bez zestawu. Antyterroryści skutecznie odpowiedzieli, kiedy na tablicy wyników widniało 13:7, jednak nie ponowili sukcesu. Zawodnicy atakujący cały czas walczyli o udany powrót i byli coraz bliżej osiągnięcia tego celu. Na ich nieszczęście, przeciwnik miał zbyt dużo szans na zakończenie i ostatecznie wygrał mecz 16:12.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Wybrane mecze z polskim komentarzem transmitowane są na kanale ESL Polska.